Wiadomości z Świętochłowic

Jubileuszowy koncert Chóru Ex Animo

  • Dodano: 2018-11-17 21:15

17 listopada o godz. 16:00 w kościele NSPJ w Świętochłowicach-Piaśnikach odbył się jubileuszowy koncert świętochłowickiego Chóru Ex Animo pod dyr. Marka Gremlowskiego z orkiestrą kameralną i solistami.

W programie koncertu znalazły się m.in. takie utwory jak Msza Koronacyjna W.A. Mozarta, od której koncert się rozpoczął. Nie zabrakło również utworów muzyki klasycznej, współczesnej i rozrywkowej. Mszę Koronacyjną wraz z chórem wykonali zaproszeni soliści: Justyna Bachowska, Małgorzata Bartkowska, Jakub Sazanów-Lubelski i Adrian Janus.

Podczas 25 lat działalności artystycznej chór godnie reprezentował zarówno miasto Świętochłowice, jak i region podczas krajowych i międzynarodowych przeglądów czy konkursów. W tym roku chór wystąpił na przykład podczas koncertu w Tiszaujvaros na Węgrzech, które jest miastem partnerskim Świętochłowic.

Wydarzenie ściągnęło wielu słuchaczy, w tym nowego prezydenta Świętochłowic – Daniela Begera oraz obecnego – Dawida Kostempskiego. Kościół bardzo szybko wypełnił się, nie zabrakło owacji na stojąco i gromkich braw. Przed ostatnią piosenką przemówił kończący kadencję prezydent Świętochłowic – pan Kostempski.

Gdzie słyszysz śpiew, tam wejdź, tam ludzie dobre serca mają... – powiedział, cytując słowa pewnego proboszcza.

Przy opuszczaniu kościoła zadowoleni słuchacze chętnie przekazywali datki na chór.


Źródło: Barbara Szłapka

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • I. Ugieł.

    Koncert był naprawdę wart posłuchania. Szkoda, że nie ma kogoś kto by ten zespół wypromował. I.U.

  • I. Ugieł.

    Koncert był naprawdę wart posłuchania. Szkoda, że nie ma kogoś kto by ten zespół wypromował. I.U.

  • fankapoezji

    Autorem cytatu nie jest "pewien proboszcz" tylko Johan Gottfried Saume (1763-1810), choć niektórzy błędnie przypisują słowa także Goethemu. https://www.lieder-archiv.de/wo_man_singt_lass_dich_ruhig_nieder-notenblatt_400014.html Pierwszym tłumaczem na polski był prawdopodobnie Norwid. Pozdrawiam ;)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.