Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Już w niedzielę na Skałce będziemy pobijać Rekord Guinnessa!

  • Dodano: 2018-06-01 11:15

Fundacja Rodzin Polskich im. św. Jana Pawła II jako jedyna organizacja pozarządowa z terenu Świętochłowic bierze udział w akcji "Kilometry Dobra". W ramach tej akcji od marca trwa zbiórka środków finansowych na działalność fundacyjnej świetlicy dla kilkudziesięciu dzieciaków. Już 3 czerwca na OSiRSkałka” odbędzie się próba pobicia Rekordu Guinnessa!

Wyjątkowe wydarzenie, łączące artystów, sportowców, reporterów i tysiące osób w całej Polsce znalazło także swoje miejsce w Świętochłowicach. Jaki jest cel? Zebranie funduszy na dalszą działalność świetlicy dla dzieci i młodzieży. Miejsca, w którym opieką objętych zostało do tej pory ponad 40 młodych mieszkańców Świętochłowic, w którym naprawdę sporo się dzieje i które – niestety – stoi przed wielkim wyzwaniem. Jest nim brak środków na dalszą pracę.

- 2018 rok przyniósł nam nowe wyzwanie jakim jest włączenie się w międzynarodową akcję "Kilometry Dobra". Mamy na horyzoncie konkretny cel, a jest nim wsparcie finansowe działania świetlicy dla dzieci i młodzieży, która powstała w murach naszej organizacji w 2016 roku i zrzesza we wszystkich swoich działaniach ponad 40 uczestników! - mówił Eugeniusz Fick, prezes Fundacji Rodzin Polskich im. św Jana Pawła II. - Niestety, w lipcu tego roku kończą się fundusze z projektu. Świetlica okazała się być miejscem do którego lgną dzieciaki z okolicy – dzieciaki, których codzienność nie jest prosta i przyjemna, które często stają przed problemami dorosłych, dzieciaki do których często w szkole, na podwórku albo w domu przyklejane są etykiety „trudnych”. My widzimy, jak rozwijają skrzydła! Sprawa jest dla nas prosta – nie możemy i nie chcemy tracić tego, co udało się nam wszystkim wspólnymi siłami stworzyć. Nie tylko dzieci, ale my również potrzebujemy świetlicy. Dzieciaki dają nam wiele radości i motywacji do dalszego działania. Dlatego też podjęliśmy się udziału w akcji "Kilometry Dobra" wierząc, że będzie to połączeniem przyjem-nego z pożytecznym - nie tylko dla nas, nie tylko dla dzieciaków ale też dla lokalnej społeczności - dodał.

Organizacja zaprasza do wzięcia udziału w pobijaniu Rekordu Guinnessa. 3 czerwca odbędzie się finał akcji "Kilometry Dobra". Konkurencją będzie układanie ciągu monet o jednym nominale - stąd Kilometry Dobra. Monety przykleja się na taśmę klejącą, tworząc metrowe odcinki (to ułatwienie wprowadzili kilka lat temu Filipińczycy). Aby pobić obecny rekord należący od 2012 roku do Austriaków, trzeba stworzyć szereg monet o długości 75,2 km. Taki szereg będzie mieć wartość ponad 3,3 mln zł

- Zachęcamy każdego – bez względu na wiek – do włączenia się w wydarzenie w ramach wolontariatu. Pola do działania jest bardzo wiele, a satysfakcja gwarantowana - mówił Eugeniusz Fick. - Zapraszamy również wszystkich mieszkańców miasta do przybycia na Skałkę, 3 czerwca. Bez was nie uda nam się pobić tego rekordu. Razem możemy więcej - dodał.

W ciągu ostatnich 4 lat, w ramach akcji "Kilometry Dobra", do fundacji i stowarzyszeń, z całej Polski, trafiło już ponad 3,2 mln zł na realizację 130 projektów.

Już w niedzielę na Skałce będziemy pobijać Rekord Guinnessa!

Najnowsze informacje z Świętochłowic w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.