Wiadomości z Świętochłowic

Już w sobotę otwarte zostanie Kąpielisko na Skałce! Sprawdźcie cennik i godziny otwarcia

  • Dodano: 2021-06-15 13:30

Wszystko wskazuje na to, że już w sobotę - 19 czerwca - otwarte zostanie Kąpielisko na Skałce! Z powodu panującej pandemii koronawirusa na terenie obiektu obowiązują dodatkowe zasady bezpieczeństwa. 

Otwarte kąpielisko na terenie OSiR " Skałka" to basen wykonany w technologii "stawu naturalnego". Woda oczyszczana jest bez użycia chemii i podgrzewana jest przez panele słoneczne. Na terenie kąpieliska znajdują się również ścianka wspinaczkowa, boisko do gry w piłkę plażową, liczne punkty gastronomiczne oraz park linowy. 


19 czerwca otwarte zostanie Kąpielisko na Skałce

Wielu mieszkańców Świętochłowic dopytywało, kiedy basen zostanie otwarty. Dzisiaj na profilu Facebook'owym OSiR " Skałka" poinformowało, że jeżeli wyniki ostatnich pobranych próbek wody okażą się prawidłowe, wielkie otwarcie obiektu odbędzie się już w sobotę 19 czerwca. 

- Niezwykle miło nam poinformować, że od najbliższej soboty otworzymy dla Was basen ekologiczny. Ostatnie próbki wody zostały pobrane do badania w ubiegłym tygodniu, te wykonane wcześniej dały bardzo dobre wyniki, tak więc zgoda na otwarcie naszego obiektu wydaje się być już tylko formalnością, niemniej czekamy na wyniki ostatnich pobranych próbek, jeśli te nie będą budziły żadnych wątpliwości, zapraszamy w najbliższą sobotę 19 czerwca od godz. 10.00 - czytamy na stronie OSiR " Skałka".  - Miło nam również poinformować, że nad Państwa bezpieczeństwem będzie czuwała ta sama obsługa ratownicza, co w ubiegłym sezonie. Liczymy, że już niebawem spotkamy się na naszym obiekcie. Zapraszamy i przypominamy o zasadach bezpieczeństwa dotyczących pandemii. 

  • Kąpielisko na Skałce do końca czerwca będzie czynne w każdy weekend od godz. 10.00 do 19.00 oraz w dni powszednie od godz. 14.00 do 19.00.
  • W lipcu i sierpniu basen będzie czynny w każdy poniedziałek od godz. 12.00 do 19.00, od wtorku do niedzieli w godz. 10.00 - 19.00.


Zasady obowiązujące na terenie kąpieliska w czasie pandemii:

  • Obowiązuje bezwzględny zakaz korzystania z obiektu osób z objawami jakiejkolwiek ostrej infekcji, przede wszystkim dróg oddechowych.
  • Osoba, u której stwierdza się wyraźne oznaki choroby, jak uporczywy kaszel, złe samopoczucie, trudności w oddychaniu nie zostanie wpuszczona na teren obiektu.
  • Przy wejściu na teren obiektu dezynfekcja rąk jest obowiązkowa.
  • Klienci przebywający na terenie obiektu zobowiązani są zachowywać dystans - przynajmniej 2 m, także w wodzie.
  • Klienci proszeni są o korzystanie z dozowników z płynem do dezynfekcji rąk, które dostępne są przy kasie, przy bramkach ESOK i w toaletach.
  • Klienci proszeni są o przestrzeganie zasad higieny na pływalni – obowiązkowa i staranna kąpiel oraz umycie całego ciała pod natryskiem przed wejściem do niecek basenu.
  • W toalecie może przebywać 1 osoba na 2 kabiny/toalety.

Jednocześnie na terenie obiektu może przebywać 1412 osób. Jak czytamy w oświadczeniu OSiR " Skałka", klienci, którzy w sposób rażący naruszą zasady bezpieczeństwa, w ostateczności mogą zostać poproszeni o opuszczenie obiektu ze skutkiem natychmiastowym.


Cennik korzystania z basenu ekologicznego w tym roku

Rodzaj usługi/opłaty Cena
Wstęp na basen ekologiczny (wstęp na jeden dzień)
Bilet normalny 14,00 zł/osoba
Bilet ulgowy (uczniowie, studenci, emeryci, renciści, karta seniora, osoby niepełnosprawne i opiekunowie) 9,00 zł/osoba
Bilet rodzinny 1+2 lub 2+1 26,00 zł
Bilet rodzinny 2+2 32,00 zł
Bilet grupowy (kolonie, półkolonie od 15 osób z opiekunem - po uprzednim uzgodnieniu w Dyrekcji OSiR) 6,00 zł/osoba
Dzieci do lat 6 + dzieci niepełnosprawne 1,00 zł
Bilet - Karta 3+ mieszkańcy Świętochłowic 50 % zniżki

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.