Wiadomości z Świętochłowic

Już we wtorek młodzi świętochłowiczanie opowiedzą o swojej podróży do Gruzji

  • Dodano: 2021-10-24 18:00, aktualizacja: 2021-10-24 19:30

We wtorek, 26 października, świętochłowiccy uczniowie opowiedzą o swojej tegorocznej wyprawie do Gruzji, która zrealizowana została w ramach projektu “Kochanowski w Azji”. Spotkanie odbędzie się w Klubie Podróżników “Namaste” w Katowicach.  

„Kochanowski w Azji – Gruzja 2021” - opowieści o górach, winie i... glutenie 

Już w najbliższy wtorek, 26 października, świętochłowicka młodzież opowie o swojej wyprawie do Gruzji w Klubie Podróżników “Namaste”, który znajduje się przy ulicy Jana III Sobieskiego 27 w Katowicach. Spotkanie odbędzie się o godzinie 19.00 i potrwa dwie godziny. Bilety do nabycia w dniu wydarzenia. Cena biletu wynosi 15 zł. 

Goście będą mogli posłuchać relacji z podróży uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 oraz I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Świętochłowicach, którzy wraz z opiekunami, przez dwa tygodnie odkrywali najpiękniejsze zakątki Gruzji. 

- Dziewięcioro młodych ludzi, wraz ze swoimi opiekunami, przez dwa tygodnie podróżowało po tym niezwykłym kraju. Przekonali się, że gruzińska gościnność to nie mit, prawdziwy Gruzin nigdy się nie śpieszy i nie stosuje ograniczeń prędkości, i że jedzenia chinkali nigdy nie sposób skończyć po jednej porcji. Gaumardżos! - czytamy na stronie wydarzenia. 

Gruzińska przygoda młodych świętochłowiczan 

Podczas wyprawy świętochłowiczanie odwiedzili m.in. gruzińską stolicę Tbilisi, górskie miejscowości Kazbeki i Mestię, nadmorskie Batumi czy też Gori, w którym urodził się jeden z najsłynniejszych Gruzinów, Józef Stalin. Nie zabrakło wizyty w najwyżej położonej gruzińskiej wiosce – Uszguli, oglądania najsłynniejszego szczytu – Kazbeku, o wschodzie słońca, czy wspinaczki pod czoło lodowca Chalaadi. 

- To była moja pierwsza wyprawa z plecakiem, Gruzja okazała się strzałem w dziesiątkę – mówi tegoroczny maturzysta z „Kochana”, Jakub Bryłka. – W pamięć szczególnie zapadną mi widoki ośnieżonych szczytów Kaukazu i wyśmienita, gruzińska kuchnia. Gruzja przeszła moje najśmielsze oczekiwania, to fascynujące państwo z niezwykle bogatą historią – dodaje Wojciech Brom. 

Organizatorem wyprawy była Szkoła Podstawowa nr 2. Tegorocznej wyprawie po raz kolejny honorowo patronował Prezydent Miasta Świętochłowice - Daniel Beger

- Pandemia od dwóch lat krzyżowała nasze podróżnicze plany, naszym pierwotnym celem była Sri Lanka, ostatecznie jednak pojechaliśmy do Gruzji, i z pewnością tego nie żałujemy – mówi pani Anna Żurek, współorganizatorka wyprawy. 

- Jestem bardzo zadowolony, że mimo pandemii udało nam się zorganizować kolejną wyprawę, wszystko odbyło się w bezpieczny sposób, a uczestnicy wrócili zdrowi i zadowoleni – podkreśla dyrektor SP2, pan Marek Reich. - Dziękuję wszystkim, którzy wspierają nasze podróżnicze plany i ich realizację – dodaje.

Kolejna wyprawa rozbudziła podróżnicze apetyty młodych świętochłowiczan 

- Podróżowanie z taką ekipą to sama przyjemność, liczę, że jeszcze uda nam się wspólnie wyjechać – mówi Agnieszka Kochanek, jedna z uczestniczek wyprawy.  

Kochanowski w Azji 

„Kochanowski w Azji” to projekt, w ramach którego uczniowie świętochłowickiej Szkoły Podstawowej nr 2 i I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego podróżują po Azji. Od 2011 roku uczestnicy odwiedzili już Indie, Nepal, Wietnam, Indonezję, Malezję i Singapur.  

Już we wtorek młodzi świętochłowiczanie opowiedzą o swojej podróży do Gruzji

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również