Wiadomości z Świętochłowic

Kamera...akcja! Sznupek i Świonek przypominają najmłodszym o bezpieczeństwie

 • Dodano: 2020-05-12 07:30, aktualizacja: 2020-05-12 07:35

Brak możliwości prowadzenia bezpośrednich spotkań z powodu epidemii koronawirusa spowodował, że świętochłowiccy profilaktycy z policji i straży miejskiej rozpoczęli nagrywanie filmików dla najmłodszych. W rolę aktorów wcieliły się niezwykłe postacie. Czy Sznupek i Świonek poradzą sobie z przebiegłym Wiewiórem? Już wkrótce poznamy odpowiedź na to pytanie...


Jak na profilaktyków przystało, policjanci wspólnie ze świętochłowickim strażnikiem miejskim prowadzą działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców naszego miasta. Praca profilaktyczna to jeden z ustawowych obowiązków Policji. Mundurowi, realizując swoje codzienne obowiązki, przeprowadzają m. in. liczne spotkania w przedszkolach i szkołach. Mają one na celu rozpowszechnianie, utrwalanie i zdobywanie wiedzy na temat niebezpieczeństw i sposobów, by się przed nimi uchronić. Zagrożenia takie mogą spotkać nas wszędzie – w drodze do szkoły, czy przedszkola, na podwórku, a także podczas surfowania w internecie.

Epidemia koronawirusa spowodowała, że placówki oświatowe zostały zamknięte

Wszystko po to, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się Covid-19. Wykluczyła również możliwość przeprowadzania spotkań ze świętochłowickimi dziećmi. Jednak mundurowi się nie poddali. Aby urozmaicić dzieciom ten trudny czas i jednocześnie utrwalić informacje o zasadach bezpieczeństwa, wpadli na pomysł, by nagrać dla dzieci serię filmików poświęconych tej tematyce. Nie obyłoby się jednak bez współpracy z Urzędem Miejskim w Świętochłowicach. Dzięki udostępnieniu przez CKŚ terenu KWK Dwie Wieże, który posłużył jako plan pierwszego odcinka, w miniony piątek padły pierwsze klapsy. W rolę aktorów wcieliły się niezwykłe postacie, bo znane i lubiane przez dzieci. To Sznupek – maskotka śląskiej policji i Świonek – pluszak miejscowej straży miejskiej. Mundurowi zapowiadają, że w kolejnych odcinkach pojawią się nowe postacie oraz ciekawe wątki kryminale. Czy Sznupek i Świonek poradzą sobie z przebiegłym Wiewiórem? Już wkrótce poznamy odpowiedź na to pytanie. Poniżej prezentujemy krótką fotorelację zza kulis powstawania pierwszego odcinka.

Premiera już wkrótce...

Mundurowi są też otwarci na propozycje od rodziców odnośnie tematatyki kolejnych odcinków, które szczególnie interesują najmłodszych lub ich opiekunów. Na adres agnieszka.sciebura@swietochlowice.ka.policja.gov.pl można przesyłać swoje propozycje.

ZOBACZ NAGRANIE

Komentarze (5)    dodaj »

 • Grażyna

  Super sprawa! Świonki super miasto

 • Hansgrohe

  Kiedyś pracowałem w punkcie gastronomicznym w którym szef postawił taką maszynę i utkwiła mi w pamięci jedna szczególna scenka.Wszedłem tleniona laleczka ala Jesica z córką kilkuletnią która chciała zjeść hamburgera jak się okazało mamusia nie kupi bo według niej za drogo i zamówiła tylko małe trutki płacąc nominałem 50 z którego wydałem 2x20zl i bilon.Idąc na kuchnię po frytki i wracając na lokal zauważyłem jak mamusia... zagrała w maszynie oczywiście nic nie wygrajac.Szkoda mi było dziecka.

 • automat

  a co to ma do rzeczy??chyba nie ten temat..może trzeba było to wpisać gdzieś gdzie jest coś o automatach..

 • Stanisław

  loool jaki bot. xDDDDDDDDDDDDDD

 • mieszkaniec

  super:))

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również