Wiadomości z Świętochłowic

Kiedy otwarcie basenu ekologicznego na „Skałce”?

  • Dodano: 2022-05-13 07:00, aktualizacja: 2022-05-13 07:25

Jakiś czas temu pisaliśmy o wielkich przygotowaniach do sezonu letniego na „Skałce”. Zaczęto już oczyszczać basen, który latem odwiedzają tłumy spragnionych ochłody mieszkańców miasta. Kiedy miłośnicy letnich zabaw w wodzie będą mogli po raz pierwszy w tym roku skorzystać z kąpieliska? Znamy już przybliżony termin otwarcia.

Praca wre

Na „Skałce” trwają już intensywne przygotowania do zbliżającego się sezonu letniego. Oczyszczono już nieckę basenu z pomocą Państwowej Straży Pożarnej oraz druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej. Jak informuje Barbara Matusik z Działu Administracji OSiRSkałka”, pod koniec minionego tygodnia rozpoczęto już wypełnianie niecki basenu wodą. 

- Z uwagi na to, że nasz basen oczyszczany jest bez użycia środków chemicznych, po napełnieniu go wodą - z początkiem tego tygodnia - został uruchomiony proces uzdatniania wody i budowy właściwej flory. Ten proces trwa do kilku tygodni, w międzyczasie pobierane są próbki do badań, dzięki czemu wiemy, czy proces przebiega prawidłowo. – mówi Barbara Matusik z Działu Administracji OSiR „ Skałka”.

Jaki widać, proces przygotowania basenu ekologicznego jest bardzo czasochłonny. 

Kiedy możliwe otwarcie?

Z uwagi na fakt, że samo przygotowanie basenu ekologicznego do użytkowania trwa kilka tygodni, bardzo ciężko jest określić, kiedy dokładnie nastąpi otwarcie kąpieliska. Pracownicy OSiR „ Skałka” są jednak w stanie podać nam orientacyjny termin.

-Biorąc pod uwagę lata ubiegłe, możemy założyć, że basen uda się otworzyć w drugiej połowie czerwca, na początku wakacji – informuje Barbara Matusik.

Podkreślono również, że wyznaczenie daty otwarcia basenu będzie zależne od warunków atmosferycznych w najbliższym czasie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również