Wiadomości z Świętochłowic

Kierunek GZM - Wycieczki z Muzeum

  • Dodano: 2022-06-28 08:45, aktualizacja: 2022-06-28 08:58

Przejdź spacerem po Świętochłowicach oraz Piaśnikach i poznaj ciekawe historie związane z różnymi miejscami. Zobacz Dolinę Lipinki i Ajskę podczas wędrówki z przewodnikiem. Już 2 lipca odbędzie się wydarzenie turystyczne Kierunek GZM.

Święto Metropolii GZM

Już 2 lipca w ramach święta Metropolii GZM odbędzie się festiwal wycieczek w 35 gminach naszego województwa. Także Świętochłowice przyłączają się do tej zabawy. Miasto Świętochłowice we współpracy z Muzeum Powstań Śląskich przygotowało dwie wycieczki z przewodnikami: 

  • Spacerem po Świętochłowicach - odwiedzimy Skałkę, Park Heiloo wraz ze schronem czy Muzeum Powstań Śląskich.
  • Poznajmy Dolinę Lipinki - wycieczka dla bardziej wymagających, która poprowadzi przez hałdy poznając historię zakładów przemysłowych, które znajdowały się w tym miejscu, a dziś teren stanowi ważny element ekosystemu. Wycieczka dla osób powyżej 10 lat.

Udział w wydarzeniach jest bezpłatny. Spacer po Świętochłowicach i Piaśnikach odbędzie się o godzinach 10:00 i 14:00, natomiast wycieczka po Dolinie Lipinki o 10:00, 12:30 i 15:00. Obowiązują wcześniejsze zapisy ze względu na ograniczoną liczbę miejsc na poszczególne wycieczki: nr telefonu 32 245 23 88 wew. 100 lub mail: biuro@mpsl.pl (z podaniem nazwy wycieczki i godziny).

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również