Wiadomości z Świętochłowic

Kocham Kochanowskiego

  • Dodano: 2018-04-19 10:15

"Kocham Kochanowskiego" pod takim hasłem odbył się konkurs o życiu i twórczości Jana Kochanowskiego podczas Dnia Otwartego w I Liceum Ogólnokształcącym, które nosi imię tego wielkiego poety.

Uczniowie z Chorzowa, Bytomia i Świętochłowic musieli wykazać się znajomością fraszek, trenów i pieśni oraz szczegółów z życia wielkiego Polaka. Okazało się, że przygotowanie byli wyśmienicie: z kilkudziesięcioosobowej grupy uczestników jury wyłoniło najpierw 15 najlepszych prac, aby po kolejnej weryfikacji przyznać cenne nagrody. I tak, pierwsze miejsce zdobył Bartłomiej Orzeszek z SP 21 w Bytomiu, drugie miejsce Laura Podgrabińska z tej samej szkoły. Trzecią nagrodę zdobyła uczennica Gimnazjum nr 2 w Świętochłowicach Daria Walczak.

Jury pod przewodnictwem Emilii Gołąb, polonistki I LO, postanowiło przyznać również dwa wyróżnienia specjalne: dla Katarzyny Franik z bytomskiej SP nr 27 oraz Joanny Piury uczennicy świętochłowickiego Gimnazjum nr 5. Wręczenie nagród odbyło się podczas uroczystego Koncertu Kochanowskiego przygotowanego przez panią Jolantę Daniluk, nauczycielkę I LO, w ramach obchodów 70-lecia istnienia tej zasłużonej placówki w naszym mieście.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również