Wiadomości z Świętochłowic

Kolejne nielegalne maszyny zarekwirowane przez świętochłowickich policjantów

 • Dodano: 2021-03-10 06:15, aktualizacja: 2021-03-10 07:51

Świętochłowiccy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą podjęli kolejne działania wymierzone w nielegalny hazard. Wspólnie z funkcjonariuszami śląskiej KAS, zabezpieczyli trzy automaty do nielegalnych gier hazardowych. Za przestępstwo prowadzenia gry losowej bez wymaganego zezwolenia lub koncesji grożą 3 lata więzienia i wysoka grzywna.
 

Policjanci ze świętochłowickiej komendy, zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej uzyskali informację, że w jednym z lokali w dzielnicy Lipiny mogą znajdować się automaty do gier hazardowych bez wymaganej koncesji. Pod koniec minionego tygodnia wkroczyli do punktu, w którym podejrzewali, że znajdują się nielegalne maszyny. Przypuszczenia potwierdziły się. Stróże prawa znaleźli wewnątrz lokalu 3 urządzenia. Na miejsce wezwano funkcjonariuszy śląskiej KAS, którzy zabezpieczyli automaty w związku z naruszeniem przepisów o grach losowych. Maszyny trafiły już do magazynów śląskiej Służby Celno-Skarbowej. Teraz śledczy ustalają, jakie straty poniósł Skarb Państwa w związku z nielegalną działalnością salonu gier.

Warto przypomnieć, że z dniem 1 kwietnia 2017 roku weszły przepisy znowelizowanej ustawy o grach hazardowych. Za posiadanie nielegalnych automatów grożą surowe kary pieniężne tj. 100 tys. zł od jednego automatu. Takiej karze podlega zarówno urządzający nielegalne gry hazardowe, jak i właściciel lokalu, w którym taki proceder się odbywa. Dodatkowo za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji, lub zezwolenia grozi odpowiedzialność karna – wysoka kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie kary łącznie.

Komentarze (6)    dodaj komentarz »

 • Lola

  Brawo policja.Lecz na Szczytowej już są nowe maszyny.Poprawcie nalocik.Koniec z tą patologią.

 • Seba

  Wazne ze niebiescy robia porzadek

 • Tomasz

  Nielegalne sa automaty . Legalny musi byc zgłoszony w skarbowce i zalegalizowana dzialalnos tzn wydana koncesja . A te nielegale bija do kieszeni wlasciciela

 • Grześ

  Coś ostro się wzięli do roboty...Praktycznie w każdym tygodniu robią wjazd na jakiś punkt...Z drugiej strony dlaczego to jest nielegalne?

 • Tak jest

  Monopol Państwa. Tylko totalizator i legalne kasyna mogą mieć maszyny hazardowe. Reszta nie ma koncesji i nigdy nie dostanie więc jest nielegalne. Mimo to otwierają (na słupy oczywiście) bo to żyła złota.

 • Mieszkaniec

  Oczywiście Znam osobiście kogoś kto już z racji grania przez kilka lat ma dług na ponad stówę**100 000zl

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.