Wiadomości z Świętochłowic

Kolejne nielegalne maszyny zarekwirowane przez świętochłowickich policjantów

 • Dodano: 2021-03-10 06:15, aktualizacja: 2021-03-10 07:51

Świętochłowiccy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą podjęli kolejne działania wymierzone w nielegalny hazard. Wspólnie z funkcjonariuszami śląskiej KAS, zabezpieczyli trzy automaty do nielegalnych gier hazardowych. Za przestępstwo prowadzenia gry losowej bez wymaganego zezwolenia lub koncesji grożą 3 lata więzienia i wysoka grzywna.
 

Policjanci ze świętochłowickiej komendy, zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej uzyskali informację, że w jednym z lokali w dzielnicy Lipiny mogą znajdować się automaty do gier hazardowych bez wymaganej koncesji. Pod koniec minionego tygodnia wkroczyli do punktu, w którym podejrzewali, że znajdują się nielegalne maszyny. Przypuszczenia potwierdziły się. Stróże prawa znaleźli wewnątrz lokalu 3 urządzenia. Na miejsce wezwano funkcjonariuszy śląskiej KAS, którzy zabezpieczyli automaty w związku z naruszeniem przepisów o grach losowych. Maszyny trafiły już do magazynów śląskiej Służby Celno-Skarbowej. Teraz śledczy ustalają, jakie straty poniósł Skarb Państwa w związku z nielegalną działalnością salonu gier.

Warto przypomnieć, że z dniem 1 kwietnia 2017 roku weszły przepisy znowelizowanej ustawy o grach hazardowych. Za posiadanie nielegalnych automatów grożą surowe kary pieniężne tj. 100 tys. zł od jednego automatu. Takiej karze podlega zarówno urządzający nielegalne gry hazardowe, jak i właściciel lokalu, w którym taki proceder się odbywa. Dodatkowo za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji, lub zezwolenia grozi odpowiedzialność karna – wysoka kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie kary łącznie.

Komentarze (6)    dodaj »

 • Lola

  Brawo policja.Lecz na Szczytowej już są nowe maszyny.Poprawcie nalocik.Koniec z tą patologią.

 • Seba

  Wazne ze niebiescy robia porzadek

 • Tomasz

  Nielegalne sa automaty . Legalny musi byc zgłoszony w skarbowce i zalegalizowana dzialalnos tzn wydana koncesja . A te nielegale bija do kieszeni wlasciciela

 • Grześ

  Coś ostro się wzięli do roboty...Praktycznie w każdym tygodniu robią wjazd na jakiś punkt...Z drugiej strony dlaczego to jest nielegalne?

 • Tak jest

  Monopol Państwa. Tylko totalizator i legalne kasyna mogą mieć maszyny hazardowe. Reszta nie ma koncesji i nigdy nie dostanie więc jest nielegalne. Mimo to otwierają (na słupy oczywiście) bo to żyła złota.

 • Mieszkaniec

  Oczywiście Znam osobiście kogoś kto już z racji grania przez kilka lat ma dług na ponad stówę**100 000zl

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.