Wiadomości z Świętochłowic

Kolejny budynek w Lipinach odzyskał swój dawny blask!

 • Dodano: 2021-07-29 14:15

Kolejny budynek w Lipinach odzyskał swój dawny blask! Ceglana elewacja frontowa budynku przy ulicy Chorzowskiej została wyczyszczona, dodatkowo zamontowano nowe drzwi wejściowe.

- Niezwykle miło nam poinformować, że dokonaliśmy odbioru prac prowadzonych na elewacji budynku mieszkalnego przy ul. Chorzowskiej w Świętochłowicach - czytamy na stronie MPGL Świętochłowice.

W budynku zostały zamontowane również nowe drzwi wejściowe od strony podwórza oraz ulicy. Trwają jeszcze prace na klatce schodowej, gdzie zostały wymienione m.in. punkty świetlne oraz tynki.

- Każdy remont jest dla nas bardzo ważny, ponieważ staramy się, aby zarządzane przez nas nieruchomości wyglądały coraz lepiej - czytamy na stronie MPGL Świętochłowice.


To jednak nie koniec prac remontowych w Lipinach

Kamienica na rogu ul. Chorzowskiej i św. Jana przygotowana została ostatnio do czyszczenia elewacji. Jak informuje prezydent Świętochłowic - Daniel Beger, prace rozpoczęły się od strony św. Jana ze względu na utrudnienia przy remoncie torowiska.

- Prace trwają również na ul. Barlickiego 20, o czym świadczą rusztowania ustawione od podwórza. Tu mieszkańcom też niebawem będzie się przyjemniej żyło - napisał prezydent Świętochłowic. 

Prezydent w swoim internetowym wpisie zwrócił się także do lokatorów budynków będących w zasobach MPGL Świętochłowice, którzy zalegają z opłatami za czynsz. 

- Jednocześnie apeluję do lokatorów, którzy zalegają z czynszami. Jeśli: chcecie odnowionej klatki, praca fizyczna nie jest Wam obca, macie chęci, to możecie zgłosić się do spółki do pracy przy klatkach i zniwelować zaległości! - napisał prezydent Beger. 

A jak Wam podobają się zmiany w Lipinach? Piszcie w komentarzach!

Zobacz także

Komentarze (33)    dodaj »

 • Leni234

  Ludzie czy kiedykolwiek ktos sie urodzi co wszystkim dogodzi? Jak nic nie robioa jest zle ,jak juz cos zrobia -jest gorzej-w koncu badzmy zadowoleni ,ze powoli dzielnica staje sie "ludzka".Wystarczy pieniedzy to inne budynki tez beda odnawiane,Przestancie narzekac,bo to idzie na "jaja"

 • obserwator

  Słaby ten prezydent, durch propaganda sukcesu. A zelter mu piznął do łeba, że hej.

 • xcv

  brawo beger swiony maja wresszczcie gospodarza

 • zefel

  Przecież remonty budynków są OBOWIĄZKIEM ich zarządców. TO NIE JEST ŻADEN SUKCES. Lans pełną d**ą.

 • jaca

  DELFIN KOSTEPSKI TO TY PISZESZ CZY TWOJ OJCIEC UBEK OD ZEGARKÓW ...macie zarzuty wyjasnijcie je i zamilczcie

 • głupia Gienia

  Barani worku prawdę napisał więc co z tym ma wspólnego Delfin i jego rodzina,jesteś psychiczny czy nawiedzony na punkcie osób przez ciebie wymienionych.

 • Wyborca

  ewidentnie pisze to matka delfina szachrajka co kradla razem z synkiem z UM - za DELFINA kamienice sie walily za BEGERA kamienice pieknieja...

 • mieszkaniec

  remontują zaściankowe dzielnice a w centrum świonów syf tynki ludziom spadają na głowę wizytówka miasta ul katowicka aż się prosi i remonty kamienic

 • Cichy Wilk

  Coś się dzieje. Nikt wcześniej tego nie robił. Będą lepsze wyniki jak weźmiecie się a patologię. Jak nazwać kogoś kto zalega dziesiątki tysięcy z opłatami, pobiera na dzieci 500+, pobiera rentę w wieku niespełna 40 lat, pracuje na czarno. Na fejsbuku skarży się że go nie stać na obiad z rodziną w restauracji a codziennie pije kilka piw. Czy to normalne czy my pracujący, opłacający mamy to tolerować ?

 • Pixi Dixi

  A drugie tyle jest marnowane na pensyjki dla kolesi zatrudnionych w mpgl i opłacanych z naszych wpłat! Może kiedyś jakiś wykonawca zlecenia opowie ile go to dodatkowo kosztowało i komu się odwdzięczył za zlecenie.Po mieście krążą ciekawe liczby o odbiorcach nie wspominając.

 • karlus ze Hugobergu

  Hej byrgemajster niyfajnie tak pychol wciskaś do objektywu kamery i robić sie reklama przed wyborami,tyrosz po bauplacu we biołym hymdzie ze sfojom świtom choby hampelman zamias chycić sie za robota i dać ludziom bajszpil fuj!

 • Kunta

  Lipiny powinni wytulić, bo tam mieszkają same nieroby i menele

 • Dość składek. Moja kiełbaska

  Nie na temat ale musze bo się uduszę. Sebastianie "Rowerowy" można by powiedzieć a taki byleś Amerykanski. Wielkie rozczarowanie. Człowiek porażka. Kłamstwa. Uległość. Odloty. Kończ Waść !!!

  • Dość składek. Moja kiełbaska
   2021-07-30 19:51
  • odpowiedz
 • Genowefa

  Pięknie może doczekamy że Lipiny będą wyglądałły jak dawniej może by tak zmobilizować prywatne kamienice razem z lokatorami odnowić.

 • gość

  No sorry, ale jedna elewacja to jest nic, rozumiem jedną miesięcznie, ale nie jest nawet remont. No ale jaka władza takie sukcesy do świętowania. Faktem jest , że za stan kamienic , polityka czynszowa to jeszcze złogi ekipy misia. Moja kilkanaście lat i nadal w miejskim mieszkalnictwie bryndza.

 • Mieszkaniec

  Nie rozumiem: czemu odnawialne są klatki gdzie lokatorzy nie płacą czynszu i prezydent prosi się o ich spłatę A pozostawiane są na bocznym torze ,,skanseny,, gdzie lokatorzy regularnie płacą czynsz? Kto wyjaśni?

 • dno dna

  Bo z waszych pieniędzy się utrzymuje ten korupcyjny bajzel! Jak je wydadzą na remont waszego budynku to nie będą mieli na swoje pensje i remonty innych bieżących spraw, jesteście dla nich jak kasa pożyczkowa i będą was okłamywać że nie ma pieniędzy dotąd do kiedy będziecie na to pozwalać.

 • Arleta

  Nareszcie odnawiają te nasze Lipiny

 • Adam

  Tylko niech ludzie dbają o to bo same się już nie naprawi

 • lj

  MPGL cytat: ,,dokonal odbioru prac'', wierzyć sie nie chce, czemu MPGL nie zrobi tego remontu za tyle kasy ile dostaja z Urzedu czyli stworzeni do odbioru prac

12

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.