Wiadomości z Świętochłowic

Kolejny punkt hazardowy w Świętochłowicach rozbity

 • Dodano: 2021-03-15 08:15, aktualizacja: 2021-03-15 06:20

Świętochłowiccy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą nie odpuszczają, o czym świadczą kolejne działania wymierzone w nielegalny hazard.

Wspólnie z funkcjonariuszami śląskiej KAS, zabezpieczyli kolejne trzy automaty do nielegalnych gier hazardowych

 Za przestępstwo prowadzenia gry losowej bez wymaganego zezwolenia lub koncesji grożą 3 lata więzienia i wysoka grzywna.


Policjanci ze świętochłowickiej komendy, zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej nie odpuszczają i regularnie prowadzą działania wymierzone w nielegalny hazard. Praktycznie nie ma tygodnia, aby nie zlikwidowali kolejnego punktu trudniącego się tym procederem. Stróże prawa uzyskali informację, że w jednym z lokali znajdujących się na osiedlu na Wzgórzu mogą znajdować się automaty do gier hazardowych bez wymaganej koncesji. W minioną środę wkroczyli do punktu, w którym podejrzewali, że znajdują się nielegalne urządzenia. I tym razem czujny nos ich nie zawiódł.

Stróże prawa znaleźli wewnątrz lokalu 3 urządzenia

Na miejsce wezwano funkcjonariuszy śląskiej KAS, którzy zabezpieczyli automaty w związku z naruszeniem przepisów o grach losowych. Maszyny trafiły do magazynów śląskiej Służby Celno-Skarbowej. Teraz śledczy ustalają, jakie straty poniósł Skarb Państwa w związku z nielegalną działalnością salonu gier. Za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji, lub bez zezwolenia grozi odpowiedzialność karna – wysoka kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie kary łącznie.

Komentarze (7)    dodaj »

 • Lola

  Regularnie powinni robić naloty w koło trzy razy w tygodniu. Te same miejsca. To oszuści ,bosowie automatów muszą się wynieść.Brawo policja.

 • Mieszkaniec

  Dlaczego oszuści? Czy kogoś zmuszają do grania? Okradają państwo? Co jak co ale nikt tak nie okrada jak polskie państwo obywatela.

 • Śliwiński

  Bo Polak lubi być dymany przez rząd ;)

 • Ii

  Nie da rady. Za mało ich jest a tych śmierdzących nor jest pełno, na co drugiej ulicy. Tylko ludzie o tym nie wiedzą bo zakamuflowane.

 • Śliwiński

  Żebyś ty człowieku tak samo reagował jak sąsiad alkoholik leje rodzinę...

 • Ehh..

  Nie o tym jest artykuł człowieku jakbyś nie zauważył. Pewnie pracujesz w takiej śmierdzącej norze i żyjesz z cudzego nieszczęścia.

 • mieszkaniec

  czy to nie był ten sam lokal co miesiąc temu?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również