Wiadomości z Świętochłowic

Kolejny udany piknik

 • Dodano: 2013-08-24 16:15, aktualizacja: 2013-08-26 07:11
Już po raz 5 w Piaśnikach odbył się Piknik Forteczny. Tak jak i rok temu można było oglądać inscenizację walk żołnierzy polskich z niemieckimi. 
 
Piknik Forteczny wrósł już w tradycję świętochłowickich wydarzeń i z roku na rok ściąga coraz więcej ludzi. Tym razem także wiele osób przyszło obejrzeć inscenizację, a przy okazji zobaczyć bunkier i różne wozy bojowe. Kolejka chętnych do bunkra znów była bardzo długa, co pokazuje wciąż wielkie zainteresowanie tym schronem. 
 
W tym roku inscenizacja dotyczyła pierwszych dni wojny na ziemiach śląskich. Można było oglądać w akcji zarówno żołnierzy i policjantów polskich, jak i niemieckich. Ci ostatni wystąpili także na rowerach. Licznie zgromadzona publiczność obserwowała inscenizację z zaciekawieniem i lekkim przerażeniem, kiedy strzelano tuż obok nich.
 
Po raz kolejny w Piaśnikach przygotowano świetną imprezę, która zadowoliła wielbicieli militariów, jak i zwykłych mieszkańców miasta. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.
 

Galeria zdjęć

następne zdjęcia »

Komentarze (5)    dodaj komentarz »

 • bs

  W przyszłym roku planujemy inscenizację wkroczenia Armii Czerwonej z końca wojny. :)

 • gapowiczka

  Było super jak co roku ale czemu tak mało sprzętu...więcej aut itp prosimy:)

 • bs

  Aut i pojazdów było mniej tylko ze względów finansowych, po prostu nie stać nas było na zamówienie większej ilości sprzętu. Mamy nadzieję że w przyszłym roku będzie więcej pojazdów. ;)

 • :)

  Świetny pinik. Byle tak dlej. Ale na przyszły rok proszę pomyśleć o jakiejś inne inscenizacji. :)

 • bs

  W przyszłym roku planujemy inscenizację wkroczenia Armii Czerwonej na tereny Polski pod koniec wojny. Nie będą to konkretnie tereny Śląska gdyż wtedy inscenizacja musiałaby odbywać się zimą. :)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.