Wiadomości z Świętochłowic

Kolizja na skrzyżowaniu ulic Bytomskiej i Stawowej

 • Dodano: 2024-03-09 20:00, aktualizacja: 2024-03-10 01:12

W sobotę, 9 marca, w okolicach 19:00, na skrzyżowaniu ulic Bytomskiej i Stawowej doszło do kolizji z udziałem samochodu osobowego i tramwaju. 

Kolizja z udziałem tramwaju i osobówki

Powodem zdarzenia było nieustąpienie pierwszeństwa przez kierowcę samochodu osobowego. 

- Kierujący wyjeżdżający z ul. Stawowej na Bytomską w kierunku Centrum nie ustąpił pierwszeństwa pojazdowi szynowemu - mówi p.o. starszy sierżant Marcin Korek. 

Sprawcą kolizji był 35-letni obywatel Kazachstanu. Kierujący był trzeźwy - miał delikatne zadrapania, dlatego skierowano go na obserwację do szpitala. 

Ruch w tym miejscu został szybko udrożniony.

Komentarze (6)    dodaj »

 • Edzio

  Od kilkunastu lat co chwilę tam wypadek. A wystarczy żeby Tramwaje Śląskie dały prosty sygnalizator - pomarańczowe migające-czerwone. Policja jest tępa bo nie potrafi zaopiniować ale stać koło Kościoła potrafią.

 • Rudek

  Potrzebna sygnalizacja świetlna z prawdziwego zdarzenia uruchamiana przez podjeżdżające samochody z ul. Stawowej lub przez pieszych. Ostrzegające światełko nic nie da, gdyż oczekując na skręt w lewo ze Stawowej w godzinach szczytu trzeba się uzbroić w cierpliwość, a tramwaje na prostym odcinku potrafią się rozpędzić i pojawić niespodziewanie. Kiedyś ul. Stawowa była wyłączona z ruchu do skrzyżowania z Jodłową i Sudecką ze względów bezpieczeństwa. Potem skrzyżowanie przebudowano, jednak kilka osób straciło już tu życie.

 • Maks

  Jeżdża tam już przeszło 30 lot i niy pamiyntom żeby ta drõga bõła zawarto, jedynie jak glajzy remontowali. Co do świteł to kiedyś bõł sygnalizator na wyjeździe Powstańcõw.

 • gość

  hmmm. czyli to był bolt lub uber, ale to się skończy. nowe przepisy będą pozwalały na przewóz osób tylko z polskim prawkiem.

 • mieszkaniec upadłego miasta

  Ile jeszcze tam będzie wypadków żeby UM coś zrobił?

  • mieszkaniec upadłego miasta
   2024-03-10 10:12
  • odpowiedz
 • gość

  kolizja to nie wypadek, a widoczność i oznakowanie skrzyżowania jest ok. cóż coraz więcej baranów wśród kierowców. sam codziennie kilka razy jeżdzę z pierwszeństwem koło firmy w rudzie i od dobrych dwóch lat tylko dwóch kierowców nie wymusiło. ciekawostka: obaj to taksówkarze, a jak zatrąbisz jakieś pańci to będzie stukać się w czoło, bo przecież prosto jedzie i szerszą ulicą.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również