Wiadomości z Świętochłowic

Komendant podziękował za wzorową postawę obywatelską

  • Dodano: 2020-10-23 06:30, aktualizacja: 2020-10-23 06:45

Komendant Miejski Policji w Świętochłowicach wręczył osobiście podziękowania oraz upominki dwóm mieszkańcom miasta, za wzorową i godną naśladowania postawę obywatelską. Dzięki zdecydowanej reakcji małżeństwa, w ręce mundurowych trafił sprawca usiłowania rozboju. W spotkaniu również uczestniczył Drugi Zastępca Prezydenta Miasta Świętochłowice, który również przyłączył się do uroczystych podziękowań.

W miniony wtorek w miejscowej komendzie, szef świętochłowickich policjantów komisarz Bogdan Kołodziej złożył podziękowania dwóm mieszkańcom Świętochłowic za wzorową postawę obywatelską, która przyczyniła się do zatrzymania sprawcy usiłowania rozboju. Bohaterska postawa, w pełni wpisała się w prowadzoną przez Policję ogólnopolską akcję „nie reagujesz, akceptujesz!”. Postawę odważnych mieszkańców Świętochłowic docenił również Drugi Zastępca Prezydenta Miasta, Pan Adam Trzebińczyk.

O usiłowaniu rozboju  na mieszkance Świętochłowic w dzielnicy Piaśniki informowaliśmy już na naszej stronie na początku miesiąca. Sprawca został wówczas zatrzymany przez świętochłowickich policjantów i na trzy miesiące trafił do aresztu. Do takiego finału z pewnością przyczyniła się obywatelska postawa małżeństwa ze Świętochłowic, którzy byli świadkami rozboju i bez chwili zastanowienia, ruszyli w kierunku pokrzywdzonej celem udzielenia pomocy. Mieszkańcy naszego miasta ujęli sprawcę usiłowania rozboju, który chwile później był już w rękach świętochłowickich mundurowych.

To hasło trwającej od kilku lat, kampanii społecznej. Ma ona na celu przede wszystkim ograniczenie liczby przestępstw pospolitych, między innymi poprzez zwiększenie świadomości obywatelskiej i wzmocnienie reakcji mieszkańców regionu na naruszenia prawa szczególnie dla nich uciążliwe. Skuteczność stróży prawa w znacznej mierze zależy od postaw obywateli. Nie bójmy się zareagować. Wystarczy zadzwonić na nr 112.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również