Wiadomości z Świętochłowic

Komendant podziękował za wzorową postawę obywatelską

  • Dodano: 2020-10-23 06:30, aktualizacja: 2020-10-23 06:45

Komendant Miejski Policji w Świętochłowicach wręczył osobiście podziękowania oraz upominki dwóm mieszkańcom miasta, za wzorową i godną naśladowania postawę obywatelską. Dzięki zdecydowanej reakcji małżeństwa, w ręce mundurowych trafił sprawca usiłowania rozboju. W spotkaniu również uczestniczył Drugi Zastępca Prezydenta Miasta Świętochłowice, który również przyłączył się do uroczystych podziękowań.

W miniony wtorek w miejscowej komendzie, szef świętochłowickich policjantów komisarz Bogdan Kołodziej złożył podziękowania dwóm mieszkańcom Świętochłowic za wzorową postawę obywatelską, która przyczyniła się do zatrzymania sprawcy usiłowania rozboju. Bohaterska postawa, w pełni wpisała się w prowadzoną przez Policję ogólnopolską akcję „nie reagujesz, akceptujesz!”. Postawę odważnych mieszkańców Świętochłowic docenił również Drugi Zastępca Prezydenta Miasta, Pan Adam Trzebińczyk.

O usiłowaniu rozboju  na mieszkance Świętochłowic w dzielnicy Piaśniki informowaliśmy już na naszej stronie na początku miesiąca. Sprawca został wówczas zatrzymany przez świętochłowickich policjantów i na trzy miesiące trafił do aresztu. Do takiego finału z pewnością przyczyniła się obywatelska postawa małżeństwa ze Świętochłowic, którzy byli świadkami rozboju i bez chwili zastanowienia, ruszyli w kierunku pokrzywdzonej celem udzielenia pomocy. Mieszkańcy naszego miasta ujęli sprawcę usiłowania rozboju, który chwile później był już w rękach świętochłowickich mundurowych.

To hasło trwającej od kilku lat, kampanii społecznej. Ma ona na celu przede wszystkim ograniczenie liczby przestępstw pospolitych, między innymi poprzez zwiększenie świadomości obywatelskiej i wzmocnienie reakcji mieszkańców regionu na naruszenia prawa szczególnie dla nich uciążliwe. Skuteczność stróży prawa w znacznej mierze zależy od postaw obywateli. Nie bójmy się zareagować. Wystarczy zadzwonić na nr 112.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.