Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Komisarz Wyborczy potwierdza – akcja referendalna w Świętochłowicach trwa nadal!

 • Dodano: 2020-02-21 14:30

Podpisy są ważne, a akcja referendalna może trwać nadal - to oficjalne stanowisko katowickiej Delegatury Państwowej Komisji Wyborczej. 

Nie ustają zawirowania wokół sprawy przeprowadzenia referendum na temat odwołania Daniela Begera z urzędu prezydenta Świętochłowic. Gdy w styczniu zawiązała się grupa inicjatywna, rozpoczęła się ostra rywalizacja pomiędzy organizatorami referendum a zarządem miasta.

Beata Łukasiak wycofała się z referendum, ale zbiórka podpisów wciąż trwa

Momentem kulminacyjnym był wywiad pełnomocniczki jednej z organizatorek referendum dla Radia Piekary, po którym Daniel Beger oświadczył, że nie może zostać obojętny wobec kłamstw, jakie zostały tam wypowiedziane, więc zamierza podjąć kroki prawne. 

Krótko po tej deklaracji prezydenta Świętochłowic Beata Łukasiak podjęła decyzję o rezygnacji z funkcji pełnomocnika, a także o wycofaniu się z samej akcji referendalnej. Wydawało się, że idea przeprowadzenia referendum upadła – tak się jednak nie stało. 

Czy zebrane do tej pory podpisy są ważne? PKW informuje, że tak

Pozostali inicjatorzy akcji referendalnej oświadczyli w mediach społecznościowych, że nie zamierzają rezygnować, a zbiórka podpisów trwa. Pojawiły się wówczas głosy, że w związku ze zmniejszeniem się składu komitetu akcja powinna zostać przerwana lub zorganizowana od początku. Te wątpliwości ucina Delegatura Krajowego Biura Wyborczego w Katowicach:

Zgodnie z wytycznymi Państwowej Komisji Wyborczej sprzed kilku lat można uzupełniać skład grupy referendalne i można zmieniać pełnomocnika grupy inicjatywnej – informuje przedstawiciel katowickiej Delegatury PKW. 

Jak informują przedstawiciele grupy inicjatywnej, zebrane dotychczas podpisy zostaną w poniedziałek przekazane Dorocie Chojnackiej, która pełni teraz funkcję pełnomocnika:

Komisarz Wyborczy zadecydował, że referendum trwa dalej, pozostaje w mocy a podpisy złożone w delegaturze Krajowego Biura Wyborczego w Katowicach przez poprzedniego pełnomocnika, zostaną w najbliższy poniedziałek przekazane Pani Dorocie Chojnackiej, aktualnej pełnomocniczce grupy referendalnej - czytamy w oświadczeniu grupy. 

A zatem na ulicach Świętochłowic w dalszym ciągu przeprowadzana jest akcja zbierania podpisów

Wojciech KocjanWojciech Kocjan
Źródło: Świętochłowice referendum - Facebook

Zobacz także

Komentarze (125)    dodaj komentarz »

 • Ryszard

  KOSTEPMSKI WON ZE ŚWION ZOSTAW PANA PREZYDENTA TO NASZ WYBÒR

 • obserwator

  Kostempski Was uzdrowi i Wasze miasto. Powrót idola z Katowic na Polną do Świetochłowic to jedyna nadzieja !

 • Pan Twardowski

  Czy oglądaliście wywiad z Naszym Prezydentem w Dzienniku Zachodnim? Pan Beger uważa, że aby WPF został zaakceptowany przez RIO wystarczy tylko uzasadnić i wyjaśnić na piśmie swoje decyzję. To już przestaje być śmieszne... Świony do urn!

 • długi

  Jedno pytanie do prezydenta jak ma zamiar spłacić długi jako prezydent i prywatnie, bo prywatnie zaczyna mieć większe długi niż miasto, zwłaszcza za zrujnowanie kariery zawodowej bo miał urojenia, za to może dostać nawet w ryj, legalnie w zgodzie z prawem bo ciągle prowokuje człowieka.

 • długi

  Berger dziadzie oddaj pieniądze za las!

 • leopold

  Szanowni tu piszący . wielu tu woła i prosi o komisarza, bo ten Beger zatrudnia kogo chce, ,że kogoś zwolnił , ,że ktoś się obraził.Jak bym był złośliwy to też bym o komisarza prosił. Na te prośby stosowne władze wyślą nam tu komisarza np. swojego towarzysza partyjnego z Podlasia , czy Podkarpacia.Taki komisarz w teczce przywiezie sobie wszystkich ludzi funkcyjnych zarówno do UM jak i do spółek miejskich. Lokalne towarzystwa wywali na zbite mordy na bruk i nie będzie o nic pytał nikogo oprócz szefa z Warszawy. Oczywiści ponieważ jego główna rola to sanacja finansów miasta , a jak wspomniałem on tu tylko na gościnnych występach to bez znieczulenia zrealizuje zalecenia RIO o które tu niektórzy wołają. A więc - inwestycje do kosza, podatki w górę i sprzedaż czego się tylko da, redukcja zatrudnienia wszędzie gdzie się da. I zamiast użerać się z Begerem dostaniemy wiadomość ,że nasza Skałka została sprzedana w całości zaprzyjaźnionemu( komisarzowi) deweloperowi. Że zamiast remontu kamienice zostaną wyburzone, a dziurawe drogi będą jeszcze bardziej dziurawe. Oczywiście w ramach oszczędności zlikwiduje się oświetlenie ulic.No i ta nasza perełka szpital powiatowy- też do likwidacji bo biednych na szpital nie stać- niech jeżdżą do bogatszych i lepiej zarządzanych. Potem już możecie ujadać dalej poprosić o jakiegoś nadkomisarza!!!

 • Rex

  Leopold,pełny szacunek za ten wpis.Alfred Hitchcoc to przyTobie co najmniej liga okręgowa.Dla tych ,którz nie znają, nie pamiętają,albo są młodzi i piękni ; Alfred Hitchcoc to wybitny reżyserów latach 50 i 60 ubiegłego wieku,niekwestionowany mistrz dreszczowcow m in. Psychoza i Ptaki. Leopold to rosnące napięcie, wyburzane kamienice,ciemności ,zaraza dżuma i cholera ,nie wspomniałeś o szarańczy i o plagach egipskich. Stawia Cię to na równi z najlepszymi pisarzami hororów !

 • Mieszkaniec

  No i prawidłowo.Przede wszystkim czystka na Katowickiej 54 z darmozjadami z rady miejskiej włącznie z zbysiem na czele.

 • Mieszkaniec od urodzenia

  Głupi się mści. Mądry wybacza Inteligentny ignoruje Wybór należy do Ciebie.

  • Mieszkaniec od urodzenia
   2020-02-23 12:41
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • Max golonko

  Bawią mnie takie opowieści jak ktoś twierdzi ze zrezygnował z dobrze płatnej pracy i zatrudnił się za mniejszą kasę w UM lub spółce miejskiej,a to wszystko dla dobra miasta i z umiłowania do aktualnego prezia! HAHAHAHAHAHA!!!!! Jedynie chyba tacy co mają wstręt do pracy, lub mają tyle kasiory że robią to z nudów. W związku z tym to chyba nie ma co oczekiwać cudów. A jak jest to wszyscy widzą i tyle w temacie.

 • Mieszkaniec

  Też się dziwiłem GP że miał lepszą pracę może go wyewakuowano za podobne powieści ktore teraz bazgroli na FB w których tak naprawdę zdradza kim jest i kim zostanie żałosne jest to ze taki ktoś reprezentuje Urzad Miasta ale cóż się dziwić tam większość podobnych

 • Max golonko

  To są ci nieskazitelni co to innych uczą jak mają żyć a sami nie potrafią zachować się jak trzeba. Innych krytykują za fejkowe konta a sami mają po trzy,innych oskarżają o hejt a sami hejtują i wylewają jad.Śmiechu warte towarzystwo wzajemnej obłudy,szkoda tylko że to wszystko za nasze pieniądze.

 • hanus

  Do urn kochani do urn niech władza wie że im władza nie dana na zawsze.

 • Normalny

  Po stronie tych co są za rzekomym referendum stoją ludzie bez honoru i w większości tacy co to zaliczyli wiele życiowych porażek, nie mają co robić, siedzą pozamykani w domach i klikają, uaktywnił się jeden z nich Krzysztof M taki niesłychany gbur co zgrywa mecenasa a wszystko czego się dotknie to zepsuje i we wszystkim dopatruje się jedynie okazji do krytyki i walki ze wszystkimi taki jego sposób na życie.

 • Olka Ch

  Pan M.K. to biedny człowiek, o wszystko walczy, a najwięcej o siebie. Nic nie znaczący, ale kreujący swoje "Ja" Zmienia stronę od której może.więcej uzyskać i zawsze na tym żle wychodzi. Pasuje do tej nędzy w mieście ze Zbysiem i resztą patoli. Teraz niby walczy ale nigdy nie wiadomo z kim będzie trzymać stronę. Taki właśnie jest ten Pann.

 • Mieszkaniec

  Piszesz po sobie?

 • Sąsiad

  Znam i mieszkam blisko Krzysia lata i wiem że walczy ale tylko o siebie i o swojego syna, nie o innych ! Taka prawda !!! Zapomniał Pan jak chwalił p. Z.N. i p. D.B. jak pomagał mu w kampani, jak był słupkiem w kampani "przyjaznych" he. Mam do dziś ulotkę którą mo wręczył osobiście i co to ma być ? Człowieku czy ty wiesz co od życia chcesz ?

 • Mieszkaniec

  Sasiedzie pomylilem się i dałem łapkę w dół bardzo doceniam Pana Morysa a DB wykorzystał wiele osób i zrobił co zrobił

 • Krzysztof

  Tak walczyłem w kampami i startowałem, ale szybko na oczy przejrzałem i oficjalnie ogłosiłem ,że nie zgadzam się z tym co zaczęło się dziać po wyborach. Nie tak miało być - no cóż uwierzyłem ludziom i ponoszę tego konsekwencję, bo teraz chce mnie wmieszać w swoje wojenki. A Ci co im pomogłem pamiętają o tym i to jest dla mnie wystarczające i żadne kłamstwa tu wypisywane tego nie zmienią.

 • Krzysztof

  A może osoba ta co to napisała podpisze się pod tym, bo widzę że łatwo jej przychodzi opisywanie czyjegoś charakteru i czyjegoś życia . A wałczę jedynie z kłamstwem i wykorzystywaniem niewinnych a szczególnie niepełnosprawnych. I z tego co mi wiadomo to czego się dotknę przynosi efekty. A ja jak mam coś do kogo to mówię mu w twarz albo pisze do tej osoby i się podpisuje.A jeśli chodzi o referendum to szanuję demokrację.

12345

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.