Wiadomości z Świętochłowic

Koniec akcji referendalnej w Świętochłowicach! 

 • Dodano: 2020-03-14 20:45

Prezydent Daniel Beger może spać spokojnie – referendum w sprawie jego odwołania nie odbędzie się! Jego inicjatorki poinformowały dziś, że zawieszają akcję referendalną.

Inicjatorki akcji referendalnej w Świętochłowicach poinformowały dziś wieczorem, że zawieszają swoje działania. W tym przypadku zawieszenie oznacza koniec akcji referendalnej, bo termin zbierania podpisów pod tą inicjatywą mija w poniedziałek. W nagraniu opublikowanym na facebook’owym profilu Świętochłowice referendum twierdzą, że zebrały już ponad 5 tys. podpisów, ale wstrzymują działania z powodu zagrożenia koronawirusem.

- Trudna sytuacja, w której znalazła się Polska i my wszyscy sprawia, że zdecydowaliśmy się zawiesić akcję odwołania prezydenta Świętochłowic. Do czasu przywrócenia normalności w całym kraju – informują w swoim nagraniu.

Inicjatorki dodają, że gdy minie zagrożenie epidemią zamierzają wrócić do dyskusji i działań na rzecz Świętochłowic.

Komentarze (116)    dodaj »

 • głupia Gienia

  Zawiesić nie oznacza zakończyć! Tak że się tam trole z miejskich spółek nie podniecajcie za bardzo swoimi wypocinami i nie wprowadzajcie celowo ludzi w błąd! Temat referendum powróci jak się sprawy z epidemią unormują. Teraz zdrowie i życie ludzkie jest najważniejsze nawet wasze trole,więc uspokójcie swoje hejterskie zapędy i zajmijcie się czymś pożytecznym.

 • antyPO

  Zgadza się, "zawiesić" to zdecydowanie nie oznacza "zakończyć". Problem w tym, czy istnieje JAKAKOLWIEK zgodna z prawem możliwość "zabezpieczenia w depozycie" tych ponad 5 tys. (według oświadczenia Szanownych Pań "Referendystek") JUŻ ZEBRANYCH głosów? Oczywiście, że mogę się mylić, ale według mnie zgodnie z ustawą listy (karty) z podpisami poparcia, należy protokolarnie zniszczyć do końca tego tygodnia (zdaje się czwartek lub piątek). Tak więc wydaje się, że ewentualne "wznowienie" tej "zawieszonej" a nie "zakończonej" akcji referendalnej, będzie wiązało się z koniecznością PONOWNEGO ZEBRANIA PODPISÓW. Co wydaje się przedsięwzięciem nad wyraz karkołomnym. Niestety, ale "odwieszenie" akcji referendalnej w bliżej nieokreślonym czasie, będzie wiązało się de facto z koniecznością rozpoczęcia jej PRAKTYCZNIE OD POCZĄTKU. Dlatego "podniecenie" z takiego rozwiązania "troli z miejskich spółek" [cokolwiek i kogokolwiek by to miało oznaczać:-)] wydaje się w tej sytuacji całkowicie uzasadnione. Według mnie znacznie lepszym i bardziej racjonalnym posunięciem Szanownych Pań "Referendystek", byłoby złożenie wniosku o przeprowadzenie referendum wraz z tymi ponad 5 tys. podpisów do komisarza wyborczego. Jednocześnie nic nie stało na przeszkodzie, aby dołączyć do tego wniosku, wniosek drugi: z prośbą o wyznaczenie przez komisarza wyborczego takiego terminu referendum, aby kampania referendalna mogła się odbyć bez narażania życia i zdrowia mieszkańców/wyborców. Takie rozwiązanie byłoby lepsze (oczywiście moim zdaniem) dlatego, że nie marnowałoby wysiłku Osób zbierających podpisy, ani nie powodowałoby bardzo prawdopodobnego uczucia zawodu u Osób, które złożyły swoje podpisy poparcia, wrzucone teraz zgodnie z prawem do niszczarki.

 • głupia Gienia

  Zgadzam się w stu procentach z tym wpisem.lecz tylko te panie wiedzą czy ściemniają czy też nie! Mam nadzieję że wiedzą jakiego sobie wstydu narobią jeżeli okaże się że kłamały.Dziwi mnie fakt że do tej pory nie złożyły tych kwitów u komisarza, ale poczekamy i zobaczymy jak się sprawy mają.

 • antyPO

  Zdaje się, że termin złożenia wniosku (wraz z podpisami) do komisarza wyborczego już minął. Teraz pozostaje tylko protokolarne zniszczenie tych list (kart) z podpisami. Tak więc, niestety, ale raczej nie będzie jednoznacznego rozstrzygnięcia co do liczby zebranych podpisów. Co będzie tylko kolejnym pretekstem do "dyskusji" dla "wyznawców", czy to Obecnego czy to Byłego Prezydenta. Nie znam Szanownych Pań "Referendystek" osobiście, więc nie mam żadnych podstaw do kwestionowania ich prawdomówności, ale uważam, że popełniły duży błąd. Jeśli faktycznie zebrały te ponad 5 tys. podpisów, to należało złożyć wniosek do komisarza wyborczego. Natomiast jeśli tych podpisów w dostatecznej liczbie nie udało się zebrać (co nie byłoby przecież żadną ujmą na honorze dla Szanownych Pań), to trzeba było się do tego przyznać. Tak czy tak, trzeba było to jednoznacznie rozstrzygnąć, a tak pozostała "szara strefa", duże pole do popisu dla "wyznawców" obu stron. Co stwierdzam z dużą przykrością, podkreślam jako zwolennik (ale nie "wyznawca") Obecnego Prezydenta i przeciwnik (ale, nie "śmiertelny wróg") pomysłu referendum.

 • Obiektywny

  Szczerze powiedziawszy to jestem przeciwnikiem jakiejkolwiek przemocy ,pod jakąkolwiek postacią,ale.......po przeczytaniu postów pisanych przez zwolenników Przyjaznych,to budzą się we mnie mordercze instynkty.Widać takie zacietrzewienie w temacie poprzedniej władzy ,że jest to już chyba schiza paradoidalna i to taki ciężki przypadek. Całą swoją nieudolność w rządzeniu ,starają sie zagłuszyć nawet nie falą ,ale tsunami hejtu na poprzednią władzę.Brak im za to chyba mózgu w tych pustych skorupach,żeby się zastanowić ,dlaczego to mieszkańcy chcieli referendum,skoro teraz rządzą panowie święci uczciwi i transparentni.Panowie nie teraz to później,ale spadniecie z tych stołeczków,a nie wszystkimi zaopiekuje sie Pis .Amoze naet nikim!?.I co wtedy??Trzeba będzie mieszkać w tym mieście.A jak nastepne wybory wygra Sonia i jej podobni.???Zemsta będzie straszna.Zdradzająca kobieta zapomina szybko,zdradzona nigdy.Mam nadzieję ,że Ci wszyscy dzisiejsi fanatycy po przegranych nastepnych wyborach wezmą tobołek i wyprowadzą się pod Malbork razem z tym panem,którego już nie bedzie chronił żden premier,czy jakiś immunitet.

 • Knock Out

  Lekka kanonierka o nazwie DELFINARIUM została zatopiona przez pancernik o nazwie Koronawirus. Trwają poszukiwania załogi DELFINARIUM. Na razie bez skutku. Załogę stanowiły same kobiety, nie wiadomo dlaczego. W miejscu zatonięcia znaleziono jedynie materiały zastrzeżone dla instytucji państwowych oraz wizytówki kapitana DELFINARIUM. Kapitan, jeśli PRZEŻYŁ, będzie poszukiwany za zniszczenie statku pasażerskiego o nazwie TOR ŻUŻLOWY SKAŁKA oraz inne poczynania.

 • ciekawa

  Słońce Świętochłowic , co ty znów wykombinujesz ?

 • Mer

  A co tam teraz adrian porabia. Delfin go zatrudni do kolejnej akcji ?

 • naiwny

  Obiecki pod kiecki, heh

 • Janusz

  Mając tyle podpisów Komitet Referendalny powinien złożyć w Komisji Wyborczej pełną dokumentację by nie zaprzepaścić tych podpisów a nie odkładać na późniejszy okres. Listy poparcia Referendum ważne są miesiąc a epidemia może przesunąć się o kilka miesięcy i co wtedy ? Macie kontakt z Komisją Wyborczą więc możecie się zapytać o konsekwencje odłożenia akcji. Po co była ta cała Akcja skoro nikt nie przykłada do tego żadnych chęci działania, czy nie ma wśród Was kogoś kto myśli ? Sam termin Referendum Komitet Wyborczy z pewnością by ustalił po zakończeniu epidemii koronawirusa by nie narażać Wyborców na zarażenie się bez potrzeby.

 • zaangażowany obywatel

  Od razu widać, że z Ciebie Janusz :)))))))Człowieku użyj intelektu, koronawirus spadł tym całym referendytkom jak manna z nieba, mają teraz doskonałą wymówkę !!!!!!

 • Janusz

  Być może, że tak jest. Jednak ja Ciebie zatroskany nie obrzucałem błotem , zatroskaj się bardziej i dowiedz się ile było podpisów na listach.

 • rozsądny obywatel

  Jak nie masz nic mądrego do napisania trolu hejterski to po prostu nie pisz nic!Widać jesteś zaangażowany w hejtowanie.

 • herbata

  Teraz te wszystkie przychlasty delfina się dopiero dowiedzą gdzie on ich ma. delfin wszystko robi pod siebie i dla interesu on wszystkich ma za nic.

 • obserwator

  B R A W O !

 • sąsiadka z Polnej

  DK się poryczy z bezsilności w kawalerce na Polnej.

 • Mis

  "WY" cały czas odnosicie się do inicjatorek rerendum, Kostempskiego i Karcza jakby to tylko od NICH zależało czy przy ewentualnym rerendum odwołać Begera a nie od .... MIESZKAŃCÓW Tym sposobem kogo próbujecie robić za deb*ila siebie czy niedoinformowanych ZE zdecydowanie więcej mieszkańców Świętochłowic niż 20% wyborców Begera

 • Adam

  Zobaczymy jak prokuratura się odniesie do sprawy CIS I Pana Wojcika ;)

 • Łucja

  I bardzo dobrze, te Panie upolitycznione i powiązane z Panem Karczem, ale ciemnogród wierzy w ich dobre i bezinteresowne chęci l...

 • Grabol

  I dobrze, bo szopka przez te Panie była śmiechu warta, może niech pójdą w wolontariat zamiast marnować czas na szkalowanie niewinnych osób

12345

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również