Wiadomości z Świętochłowic

Konsultacje społeczne ws. nowego statutu Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach

  • Dodano: 2020-07-27 08:00, aktualizacja: 2020-07-27 08:05

Dziś (27 lipca) rozpoczynają się konsultacje społeczne dotyczące nowego statutu Muzeum Powstań Śląskich.  

W wyniku podpisanej wczoraj umowy, Świętochłowice wraz z Województwem Śląskim będą wspólnie prowadzić instytucję kultury pn. Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach

Przygotowano nowy statut muzeum

Konsultacje społeczne w tej sprawie odbędą się poprzez wyłożenie statutu w Punkcie Obsługi Mieszkańców w Urzędzie Miejskim w Świętochłowicach w terminie 27 lipca – 3 sierpnia 2020 r.

Współprowadzenie z Województwem Śląskim Muzeum Powstań Śląskich polegać będzie w znacznej mierze na wspólnym finansowaniu instytucji kultury, co umożliwi zwiększenie nakładów finansowych na działalność Muzeum przy jednoczesnym zmniejszeniu obciążenia budżetu Miasta. Niepodważalne jest również podniesienie prestiżu instytucji zarządzanej wspólnie z Województwem Śląskim w celu upamiętnienia historii Powstań Śląskich, dla dobrego zagospodarowania tego dziedzictwa, a zarazem przechowania pamięci o przeszłości.

Plik do pobrania: Konsultacje społeczne statutu instytucji kultury pn. Muzeum Powstań Śląskich


http://www.swietochlowice.pl/

Komentarze (1)    dodaj »

  • hanysek

    W statucie może warto dodać o tzw. powstaniach, że były zrywem ludzi mieszkających poza terenem Górnego Śląska jako zaczątkiem wojny domowej? "Powstańcy" ściągani z całej Polski, a teraz jeszcze zaczyna się pisać historię, że w plebiscycie to w sumie wszyscy byli za Polską. Przykładowo Jan Kiepura "powstaniec" ze Sosnowca, który zaciągnął się do Pułku Strzelców Bytomskich sformowany w Częstochowie - taki to jest "Górny Śląsk".

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również