Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Kostempski odpowiada na zarzuty - będzie proces sądowy?

 • Dodano: 2018-10-27 09:30, aktualizacja: 2018-12-11 12:35

Prezydent Dawid Kostempski postanowił skomentować wczorajsze wydarzenia w magistracie. Twierdzi, że to działania jego politycznych przeciwników i zapowiada pozew w trybie wyborczym.

W dniu 26 października 2018 roku miała miejsce akcja wyborcza zainicjowana przez Radnego Zbigniewa Nowaka i Sławomira Pośpiecha, związanych ze Stowarzyszeniem Przyjazne Świętochłowice, którego kandydatem na Urząd Prezydenta Miasta Świętochłowice jest Daniel Beger. Sposób prowadzenia kampanii wyborczej przez mojego kontrkandydata nie potwierdza haseł, którymi posługuje się w swojej kampanii wyborczej - napisał 

Przypominamy, że wysunięto oskarżenia o agitację wyborczą i drukowanie materiałów reklamowych dotyczących kampanii obecnego prezydenta. Sprawę bada prokuratura, która przejęła śledztwo od KMP. Sam Kostempski widzi sprawę zupełnie inaczej...

Od wielu lat te same osoby, teraz skupione wokół Daniela Begera prowadzą w naszym mieście mowę nienawiści. Druga tura wyborów prezydenckich, która odbędzie się 4 listopada br. powoduje kampanię obrzydliwych pomówień wobec mojej osoby, dlatego w tej sprawie niezwłocznie złożę pozew w trybie wyborczym. Liczę, że to skieruje kampanię na merytoryczne tory, których obawia się mój kontrkandydat uchylając się od debaty ze mną w ważnych sprawach dla naszego miasta. - komentuje i zapowiada pozew.

 
 
 
 
Sprawa, choć wydaje się być absurdalna, jest rozwojowa i niebawem postaramy się podac kolejne informacje. 
 

Zobacz także

Komentarze (101)    dodaj komentarz »

 • obserwatorka

  Biedni ci ludzie , pracują w takich warunkach...Może czas aby się wkurzyli i złożyli doniesienie do PIP. Ale jedno trzeba przyznać DK - ""menager z niego nieprawdopodobnie zdolny ,nie manipuluje ludźmi ,prawdziwy przykład"' aż dziw bierze , że jeszcze żadna uczelnia nie poprosiła go o wykłady .

 • Mieszkaniec

  Prawda jest taka, że nie ma na kogo zagłosować.

 • urodzony w świonach

  Jezeli okaże się ,że D.K.coś tam sobie drukował ,to powinni go zamknąć za GŁUPOTĘ.Samemu sobie w kolano strzelić??Wydaje mi się ,że chyba to trochę grubymi nićmi szyte.Mam nadzieję,że jeżeli prokuratura nie postawi zarzutów i nie skieruje sprawy do sądu ,to UCZCIWI I HONOROWI PRZYJAŻNI ŚWIETOCHŁOWICZANIE rozwiażą się oraz oddadzą mandaty radnych.Chociaż patrząc na zarząd to zbiór osób stworzonych raczej bycia "dzialaczami"(czyt. kombinatorami),niż do uczciwej roboty.

  • urodzony w świonach
   2018-10-28 22:28
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • GJ

  Warto pamiętać. Cztery lata temu w Siemianowicach billboardy broniącego się kandydata na prezydenta miasta Guzego przed II turą zostały ostrzelane przez nieznanych sprawców. Zwolennicy prezydenta twierdzili, że to zrobili zwolennicy kontrkandydata. Próba zrobienia z siebie ofiary nie pomogła. Piech wygrał, a teraz miał 85 %. Czy świętochłowiczanie uwierzą obecnemu prezydentowi? Cóż wybór należy do was. W pierwszej turze pokazaliście dając ok 60% nowym kandydatom, że chcecie zmian i teraz to trzeba potwierdzić. Pycha zawsze kroczy przed upadkiem -tyle historii.

 • leopold

  Czy to te sam Guzy co jak go nie wybrali jadąc 17 wypadł koło straży sturlał się z górki , na wysokości MPGK wstał , otrzepał się wlazł do budynku i tam trafił na wakat i został wiceprezesem??? A wtedy kolega po fachu powiedział : " Prezes Guzy poznał specyfikę przedsiębiorstwa, ma odpowiednie kwalifikacje, a jednocześnie doświadczenie w zarządzaniu spółką prawa handlowego - podkresla Kostempski dodając, że taka spółka jak MPGK powinna mieć zarząd wieloosobowy, " Był jednoosobowy ale i tak jak zawsze miał rację!!!Jako nauczyciel WF miał właściwe kwalifikacje jakich poszukiwał od dawna Dawid K. - taki sam wytrawny Manger , któremu nie wiedząc dlaczego swego czasu powierzono nasze miasteczko!!! A gdzie miał iść towarzysz partyjny do PUPu??? A co do tego kadrowca - jeszcze trzy dni, a potem może Guzy da mu gdzieś fuchę - może ciecia w szkole - co prawda bez auta służbowego ale ze służbową taczką???

 • Jaca

  Beger przez tą akcję jest pogrzebany i tyle w temacie.

 • antyPO

  A co jeżeli okaże się, że "konspiratorzy", rodem chyba z "Allo' Allo", urządzili sobie w UM "tajną drukarnię", łamiąc przy tym, nie tylko przepisy wyborcze, ale może i przepisy dotyczące RODO, a następnie "wpadli" na gorącym uczynku, niczym jakiś "Gang Olsena". To kto wtedy będzie "pogrzebany"?

 • Jaca

  Masz dowody?To milcz póki co.

 • antyPO

  Jakie Ty masz dowody z "wydarzeń piątkowych", że użyłeś sformułowania "Beger przez tą akcję jest pogrzebany i tyle w temacie.". Czy mógłbyś te Twoje dowody upublicznić?

 • Jaca

  Donosicielstwo to podła zmiana , po trupach do celu to podła zmiana, brzydzę się takimi zagrywkami tanimi. Słyszę co mówią ludzie wkoło ,może chcieli na Begera głosować ale teraz mówią stanowczo NIE !!!!

 • leopold

  Czyli za wybryki jesiotra jest odpowiedzialny Beger??? Czyli uważasz ,że on już steruje Dawidem??? No to już po Dawidzie!!

 • Basia

  Beger to coś jak Sowa i Przyjaciele. Brrrrrr, wstrętne.

 • Jaca

  Jakie wybryki? Masz dowody ,to przedstaw proszę.

 • Ból głowy

  Juz po skrzynkach są gazety , pewnie te z piątku, mamy pieniądze na budowę stadionu a skąd bo miasto stać na 2 miesiąc prac, proszę pokazać mieszkańcom papiery ze jest dofinansowanie z UE. I z reszty urzędów bo złożone zostały wnioski ale nikt jeszcze nie przyznał środków,

 • urodzony w świonach

  Wszyscy strzępią jezyki na temat prezydenta tego obecnego,poprzedniego czy przyszlego , który gorszy a który będzie lepszy ?Jeżeli któryś kradnie i kombinuje ,to ja się pytam gdzie są radni podczas trwania kadencji.Przez 4 lata ich nie widać a w okolicy wyborów błyszczą gwiazdy najjaśniejsze.Mamy stałych bywalców od zarania dziejów NASZEJ rady miejskiej ,ktorzy w zaleznosci od wiatru raz są sldowcami ,raz pisowcami a nawet przyjaznymi świetochłowiczanami byle być "działaczem". Pewnie Pan B.obiecał dobre fuchy i kwity na drzewo dla naszej rodzimej cepelii ,że udało mu się zaktywizować oddzialy "specjalne "ż panem NOWAKIEM na czele.W świonach tak czy owak zawsze Nowak. Wcale a wcale mie dziwi ,że to zaś Zbigniew coś namiyszoł ,ale mom nadzieja ,że jak nic z tego niy wyndzie mu, to bydzie mioł na tela honoru,że pociepnie mandat radnego i weźnie sie wreszcie do uczciwyj roboty

  • urodzony w świonach
   2018-10-28 18:49
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • kp

  p.Beger jest w stanie obiecac nawet loty w kosmos z Lipin byle by tylko wygrać....

 • Jaca

  I chodzą za Dawidem krok w krok, świdrują go tymi fałszywymi oczkami żeby nóż w plecy wbić.

 • antyPO

  Zgadzam się w 100% z konkluzjami Twojego wywodu. Jest DOKŁADNIE TAK JAK NAPISAŁEŚ, winny "wydarzeń piątkowych" MUSI ponieść BARDZO SUROWE KONSEKWENCJE swojego zachowania. Szczęście w nieszczęściu, że sprawa jest zero-jedynkowa. Pan Prezydent Dawid Kostempski w swoim oświadczeniu pisze m.in. " ...Zdarzenia....związane były z kopertowaniem...., a nie MOIMI MATERIAŁAMI WYBORCZYMI (wersaliki - moje). Nie była to też forma JAKIEJKOLWIEK AGITACJI WYBORCZEJ ....". Natomiast w oświadczeniu radnego Zbigniewa Nowaka czytamy m.in. "...wobec powyższego poprosiłem o zabezpieczenie tych materiałów i przeprowadzenie bardziej szczegółowego dochodzenia....została zawiadomiona Prokuratura...Prokurator na koniec wszystkich czynności PODJĄŁ DECYZJĘ O ZABEZPIECZENIU NA POCZET ŚLEDZTWA WSZYSTKICH MATERIAŁÓW, SPRZĘTU ORAZ ZAPLOMBOWANO POMIESZCZENIA (wersaliki - moje)... i ABSOLUTNYM KŁAMSTWEM jest to że PODPISYWALI JE TYLKO RADNI i co przerażające obecnie rozpowszechniają te informacje OSOBY PODPISANE NA TYCH PISMACH...". Co prawda w swoim oświadczeniu radny Zbigniew Nowak, nie pisze expressis verbis, że były to materiały wyborcze Pana Prezydenta, ale tak można z tego wywnioskować. Jako laika, dziwi mnie tylko taka okoliczność, że jeśli nie były ti materiały wyborcze, dlaczego Prokurator nakazał zabezpieczenie tych materiałów i sprzętu oraz zaplombowanie pomieszczeń? Ale może takie są po prostu procedury. W każdym razie już niedługo przekonamy się, czy to "szalony radny" Zbigniew Nowak powinien zrzec się mandatu? Czy może, co najmniej kłamca Prezydent Dawid Kostempski powinien "opuścić" Świony, wraz z całym swoim "Gangiem Olsena"? Jak już pisałem w związku z "wydarzeniami piątkowymi", najgorsze jest to, że tak naprawdę to nie ma dobrego rozwiązania, tej bardzo przykrej sprawy. Ponieważ, albo przez ostatnie 8 lat rządził nami "Gang Olsena", albo radny, powszechnie szanowany społecznik, zwariował.

 • Endriu

  Nasz wiejski artysta rzeźbiarz radny Nowak ważny jak magi w zupie mlecznej.

 • Marian51

  Jeżeli teraz nie damy kopa z urzędu Kostępskiemu to mamy 10 lat nic nie robienia w Świętochłowicach, sama propaganda powinien się zapisać do PiSu

123456

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.