Wiadomości z Świętochłowic

Kraska: koronawirus zostanie z nami na dłużej

  • Dodano: 2022-02-15 06:15, aktualizacja: 2022-02-15 07:14

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska ocenił w poniedziałek, że koronawirus zostanie z nami na dłużej. Stwierdził, że każdy musi nauczyć się z nim na co dzień żyć.

Wiceszef resortu zdrowia w rozmowie z Polskim Radiem 24 podkreślił, że "pewne nawyki, pewne zasady, do których już jesteśmy przyzwyczajeni, czyli dystans, dezynfekcja, maseczka, to powinno z nami zostać, może nie na zawsze, ale na pewno na dłuższy okres czasu".

Ocenił, że po dwóch latach pandemii widać, że takie działania są skuteczne i takich podstawowych zasad należy przestrzegać.

Koronawirus tak łatwo nie odejdzie z naszej codzienności, więc chyba musimy się nauczyć z nim na co dzień żyć – zaznaczył.

Odnosząc się do przebiegu pandemii w najbliższych miesiącach, przekazał, że według prognoz Ministerstwa Zdrowia na początku lub w połowie marca przypadków zakażenia będzie mniej.

Naturalny przebieg pandemii będzie w tej chwili taki, że tych przepadków będzie coraz mniej – powiedział. Dodał, że także osób, które muszą być hospitalizowane, będzie mniej.

Jednocześnie przypomniał, że w okresie wiosny była zawsze kolejna fala pandemii, latem sytuacja się stabilizowała, a na jesieni znowu zwiększała się liczba zakażeń.

Trudno wyrokować, co będzie na jesieni, czy będzie nowy mutant – ocenił.

Komentarze (1)    dodaj »

  • decent

    kraska, to ten dziad co przez ostanie 2 lata za każdym razem się mylił? Nowe nie znałem, chyba znowu przelewy przychodzą...

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również