Wiadomości z Świętochłowic

Kraska o 1 listopada: duża migracja ludzi sprzyja temu, że wirus może być bardziej aktywny

  • Dodano: 2021-10-29 06:30, aktualizacja: 2021-10-29 06:40

Duża migracja, duże przemieszczanie się ludzi sprzyja temu, że wirus będzie mógł być bardziej aktywny – mówił wiceminister zdrowia Waldemar Kraska, pytany, czy resort po 1 listopada spodziewa się wzrostu liczby zakażeń.

Kraska przypomniał jednocześnie, że w środę minister zdrowia Adam Niedzielski zaproponował, abyśmy w dużych skupiskach ludzi w czasie odwiedzania grobów naszych bliskich także zakładali maseczki.

Tutaj nie narzucamy tego, ale to jest w interesie nas samych, a także i naszych bliskich – podkreślił wiceszef MZ.

Minister zdrowia podczas środowej konferencji prasowej zaapelował o noszenie maseczek również na cmentarzach.

Apeluję do wszystkich, szczególnie w kontekście zbliżających się świąt, aby oprócz tego faktu zaszczepienia, jeszcze stosować maseczki również na cmentarzach. Tu nie będzie żadnej ostrej regulacji, tylko to jest odwołanie się do odpowiedzialności nie tylko za siebie, ale za swoich bliskich, za swoje otoczenie. W tradycji polskiej jest to, że tłumnie odwiedzamy cmentarze, ta liczba ludzi, którzy pojawiają się w tych miejscach pamięci jest bardzo duża, pojawia się tłok, trudno o zachowanie dystansu, więc myślę, że każda odpowiedzialna osoba podejmie decyzję, która z mojego punktu widzenia jest oczywista – powiedział Niedzielski.

Ministerstwo Zdrowia podało w czwartek, że badania potwierdziły 8378 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Z powodu COVID-19 zmarło 101 osób. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również