II Wiosenny Koci Bieg w Świętochłowicach. Pomaganie zwierzętom w sportowym stylu
Już 18 kwietnia o godz. 11:00 przy Stawie Kalina w Świętochłowicach odbędzie się II Wiosenny Koci Bieg. To wydarzenie dla wszystkich, którzy chcą połączyć aktywność na świeżym powietrzu z pomocą zwierzętom. Udział może wziąć każdy, a cały dochód z wpisowego wesprze podopiecznych fundacji Kocia Brygada Świętochłowice.
Organizatorzy zapraszają nie tylko biegaczy. W trasę będzie można ruszyć także spacerem lub lekkim truchtem, dlatego wydarzenie ma otwarty i rodzinny charakter. Start zaplanowano przy ul. Plebiscytowej, a zapisy będą prowadzone na miejscu od godz. 10:30.
Koci Bieg Świętochłowice 2026
II Wiosenny Koci Bieg odbędzie się 18 kwietnia na terenie Stawu Kalina w Świętochłowicach. Początek zaplanowano na godz. 11:00, a biuro zapisów ruszy pół godziny wcześniej, czyli o 10:30. Trasa ma około 1 kilometra.
To propozycja dla mieszkańców, którzy chcą spędzić czas aktywnie, ale bez sportowej presji. Organizatorzy podkreślają, że nie liczy się wynik, lecz wspólna zabawa i wsparcie szczytnego celu.
Wpisowe wynosi 20 zł. Cały dochód z wydarzenia zostanie przeznaczony na podopiecznych fundacji Kocia Brygada Świętochłowice.
To właśnie pomoc kotom jest najważniejszym wymiarem akcji. Uczestnicy, wybierając spacer, trucht lub bieg, będą mogli realnie wesprzeć działalność fundacji i połączyć rekreację z działaniem na rzecz zwierząt.
Atrakcje dla dzieci i rodzin podczas Kociego Biegu w Świętochłowicach
Sam bieg to nie wszystko. Na miejscu zaplanowano także dodatkowe atrakcje dla całych rodzin. W programie znalazły się między innymi turniej piłki nożnej dla dzieci o Puchar Kociej Brygady, dmuchańce i maskotki, a także muzyka, występy oraz kreatywne warsztaty dla najmłodszych.
Dzięki temu wydarzenie ma być nie tylko sportowym spotkaniem, ale też rodzinnym piknikiem z wyraźnym charytatywnym przesłaniem.
Staw Kalina znów połączy aktywność i pomaganie
II Wiosenny Koci Bieg to propozycja dla miłośników zwierząt, rodzin z dziećmi i wszystkich, którzy chcą spędzić kwietniowy dzień w radosnej atmosferze. Formuła wydarzenia jest prosta: przyjść, ruszyć na trasę i wesprzeć koty, którym pomaga fundacja Kocia Brygada Świętochłowice.
Dla uczestników będzie to okazja, by zrobić coś dobrego bez rywalizacji i bez względu na kondycję. Liczy się obecność, wspólna energia i chęć pomagania.























Dodaj komentarz