Wiadomości z Świętochłowic

Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą z świętochłowicką policją

  • Dodano: 2022-07-14 06:30, aktualizacja: 2022-07-14 06:43

W sobotę, 9 lipca policjanci ze Świętochłowic, wykorzystując piękną, wakacyjną aurę, spotkali się na terenie miasta z mieszkańcami, aby promować kampanię MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą”. Profilaktyka świętochłowickiej komendy wspierali dzielnicowi i mundurowi ruchu drogowego.

Pogoda sprzyja wypadom nad wodę, pływaniu, spływom kajakowym czy windsurfingowi. Warto jednak pamiętać, że dobrze spędzony czas nad wodą to czas spędzony w bezpieczny sposób. Jak się zachowywać, aby nasze kąpiele były bezpieczne?

Między innymi o tym była mowa w ostatnią sobotę w plenerze Świętochłowic

Świętochłowicka policyjna profilaktyk wspólnie z dzielnicowymi i mundurowymi z drogówki spotkali się z mieszkańcami, co cieszyło się sporym zainteresowaniem. Można było nie tylko posłuchać dobrych rad związanych z kampanią MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą”, ale również przypomnieć najmłodszym milusińskim o bezpieczeństwie pieszych.

W ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” policjanci także informowali o konkursie plastyczno – filmowy pn. „Artystyczny przeWODNIK”, którego celem jest promowanie odpowiedzialnych postaw osób przebywających nad wodą oraz poszerzenie wiedzy na temat odpowiedzialności związanej z naruszeniem obowiązujących przepisów. Regulamin konkursu oraz kartę zgłoszenia można pobrać również w języku ukraińskim. Młodzi uczestnicy spotkania otrzymywali od policjantów wskazówki bezpiecznej kąpieli oraz informacje dotyczące konkursu. Każdy otrzymał drobne upominki związane ze wspomnianą akcją.

To jednak niejedyne tematy poruszane przez mundurowych. Oprócz bezpieczeństwa nad wodą czyli odpowiednich zachowań podczas kąpieli i przebywania w rejonie akwenów oraz reagowania na sygnały dawane przez ratowników wodnych policjanci rozmawiali z dziećmi o tym, jak unikać zagrożeń i bezpiecznie spędzać czas wakacyjny podczas zabawy na przykład na podwórku. Nawiązali również do prawidłowego zachowania w lesie, czy na szlaku górskim wskazując poprawne zachowania podczas takiej formy wypoczynku. W towarzystwie maskotki śląskiej Policji - psa Sznupka dzieci uczyły się przechodzenia przez jezdnię. Poprzez zabawę maluchom tłumaczono podstawowe zasady zachowania na pasach.

Po raz kolejny apelujemy o rozsądek, ostrożność i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa nad wodą. Zadbajmy o to, aby wszystkie wakacyjne dni były bezpieczne dla każdego.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również