Wiadomości z Świętochłowic

Świętochłowice na pierwszym miejscu w wyzwaniu Healthy Cities

 • Dodano: 2022-07-13 07:00, aktualizacja: 2022-07-13 07:09

Zakończyło się wyzwanie Healthy Cities - innowacyjny projekt grupy Lux Med promujący aktywność fizyczną i realizowanie działań przyjaznych środowisku. Miasto Świętochłowice znalazło się na pierwszym miejscu.

Samorządom, które znalazły się na podium (obok Świętochłowic to także Świnoujście i Ostrołęka) przekazany zostanie Zielony Budżet, czyli środki na wsparcie proekologicznych inicjatyw.

Tegoroczna edycja wyzwania odbyła się dwutorowo – sportowa rywalizacja toczyła się równolegle wśród 1,2 tys. mieszkańców 66 miast na prawach powiatu i 7,8 tys. pracowników ze 100 zgłoszonych firm. Przez cały czerwiec uczestnicy zbierali kroki – minimum 6 tys. dziennie – spacerując lub biegając ze specjalną aplikacją Healthy Cities. Łącznie wszyscy zrobili 1,5 mld kroków, co oznacza, że w ciągu miesiąca przeszli 1 mln km, czyli 27 razy okrążyli Ziemię.

Samorządy, których mieszkańcy zebrali najwięcej kroków (w tym Świętochłowice, które uplasowały się na miejscu pierwszym) otrzymają łącznie 60 tys. zł na dofinansowanie inicjatyw z zakresu ekologii, ochrony środowiska lub zdrowego stylu życia. Z kolei trzy zwycięskie firmy – Elsat, ZEC Service, Societe Generale – dzięki sportowemu zaangażowaniu pracowników jesienią posadzą 9 ha lasów przy współpracy z Lasami Państwowymi.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w wyzwaniu na rzecz naszej gminy!

Komentarze (13)    dodaj »

 • Elwer ze Otylije

  co za szajs!!!!!!!!!!

 • DELFIN ODDAJ 100 MLN

  Można? - Można! Wystarczy nie kraść , jak rodzina kostempskich przez ostatnich 8 lat ...

 • :DDDDDDDDDD

  Fakt, przecież to kolejny sukces Begera.

 • miejscowa

  Ukłony w stronę prez. BEGERA ''tak trzymaj' damy radę.

 • ehhhhhh

  8 OSTATNICH lat? Beger u władzy 4 lata, a ty dalej jakieś kity pociskasz. Choćby PiS, którą swoją nieudolność nadał tłumaczy Tuskiem sprzed 10 lat.

 • tak ino

  Może wystarczy kasy, żeby wreszcie uruchomić program z rowerami miejskimi? Czy nadal miasto jest "za biedne" na takie coś?

 • Mieszkaniec

  Mieszkańcy rowerów nie szanowali więc jestem na NIE a tak poza tym rower można na allegro kupic za 100 - 200 zł i to czasem dobrej marki

 • Mis

  Przecież wypożyczalnia rowerów nie miała zastąpić prywatnego roweru tylko w razie W lub do szybkiego przemieszczania się po mieście z punktu A do B.Dziwi cię to jakbyś był że wsi:D

 • marian55

  Kup sobie rower i nie zawracaj [...] [...]ami , a jak jesteś za biedny to kup używany

 • :DDDDDDDDDD

  Tak za biedne, ważne festyny no i pełnowymiarowy stadion dla garstki łudzi na skałce w mieście który nie ma drużyny buhehe.chyba że beger zrobi transfer i Lewandowski będzie na tym boisku grać buhetehe

 • MR

  To ciekawe że aplikacja podała informację o zajęciu drugiego miejsca. W każdym razie należy się cieszyć że oficjalnie mamy zdobyte własnymi nogami pierwsze miejsce na podium. Redakcję proszę o podanie informacji na jakie cele UM wydał wygrane pieniądze.Pozdrawiam całą ekipę z Świon z którą walczyliśmy.

 • Mieszkaniec

  Po pierwsze gratuluję.Po drugie nic nie wiedziałem o tym projekcie no i po trzecie czy rowerzyści też mogli uczestniczyć bo jeśli tak to szkoda bo sam kręcę ok 8000km rocznie a znam co jeszcze więcej.

 • MR

  Tylko chodzenie i bieganie, liczyły się kroki.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również