Wiadomości z Świętochłowic

Kryminalni uderzają w przestępczość. Przejęto narkotyki warte 25 tys. zł!

  • Dodano: 2025-03-07 10:30

Świętochłowiccy kryminalni rozbili nielegalny proceder 25-letniej kobiety, która w swoim mieszkaniu przechowywała znaczne ilości narkotyków, a także papierosy i e-papierosy bez polskich znaków akcyzowych oraz podrobione ubrania i perfumy.

2000 porcji narkotyków i 100 tabletek ekstazy

Świętochłowiccy kryminalni dotarli do 25-letniej kobiety, która miała posiadać znaczne ilości narkotyków. Podczas przeszukania jej mieszkania funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 2000 porcji środków odurzających, w tym marihuanę, amfetaminę, metamfetaminę oraz blisko 100 sztuk tabletek ekstazy. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych substancji sięga ponad 25 tysięcy złotych.

Nielegalny handel podróbkami i wyrobami bez akcyzy

To jednak nie koniec nielegalnej działalności kobiety. Policjanci znaleźli u niej 30 paczek papierosów i 220 sztuk e-papierosów bez polskich znaków akcyzowych, a także około 120 sztuk podrobionych ubrań i perfum, które oferowała na portalach społecznościowych.

Surowe konsekwencje prawne

Zatrzymana usłyszała zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, za co grozi jej do 10 lat więzienia. Śledczy badają również wartość „podróbek” – za handel podrobionymi towarami zgodnie z ustawą o ochronie własności przemysłowej grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodatkowo, w związku z posiadaniem wyrobów bez akcyzy, sprawą zajmie się Urząd Celno-Skarbowy, który poprowadzi postępowanie karne skarbowe. Kobieta może otrzymać karę grzywny oraz do 3 lat więzienia.

Policja zapowiada dalsze działania wymierzone w nielegalny handel i przestępczość narkotykową.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również