Wiadomości z Świętochłowic

Kto został świętochłowickim mistrzem FIFA?

  • Dodano: 2020-09-01 07:15, aktualizacja: 2020-09-01 07:21

Koniec wakacji to także koniec zmagań w turnieju FIFA, organizowanym przez Centrum Integracji Społecznej w Świętochłowicach, w ramach programu „% tylko te dobre, daj z siebie sto procent”.

Mistrzem miasta w grze FIFA został siedemnastoletni Wojciech Kijak

Walka o najwyższe miejsce na podium była niezwykle zacięta. Zmaganiom młodych graczy bacznie przyglądał się Marcin „mRN” Sczes, jeden z najdłużej grających zawodników FIFA w Polsce oraz zwycięzca I Edycji Ekstraklasa Games. Obserwując zaangażowanie uczestników Prezydent Świętochłowic – Daniel Beger, który objął honorowy patronat nad wydarzeniem, zapowiedział, że turniej FIFA na stale zagości w kalendarzu wydarzeń miejskich.

Przypominamy, że eliminacje do świętochłowickiego turnieju FIFA odbyły się w sierpniu w ramach dwóch spotkań zorganizowanych w Centrum Integracji Społecznej oraz w Centrum Kultury Śląskiej. Turniej obejmował nie tylko rywalizację na wirtualnym boisku, ale także cykl zajęć prowadzonych w instytucjach publicznych przez wykwalifikowanych specjalistów, projekcję filmu oraz zabawy edukacyjne dla dzieci.

Za realizację programu odpowiadało Centrum Integracji Społecznej w Świętochłowicach. Patronat nad wydarzeniami towarzyszącymi objęły m.in.: Urząd Miejski Świętochłowice, Centrum Kultury Śląskiej, Miejska Biblioteka Publiczna w Świętochłowicach, Komenda Miejska Policji w Świętochłowicach, III Zespół Kuratorskiej Służby Sądowej w Chorzowie, Poradnia psychologiczno-pedagogiczna oraz organizacje pozarządowe

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również