Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Łagiewnicka zostanie przebudowana. Prezydent spotkał się z przedstawicielami spółek

 • Dodano: 2019-01-11 13:00

We wtorek, 8 stycznia, z inicjatywy Prezydenta Miasta Daniela Begera, w Świętochłowicach odbyło się spotkanie koordynacyjne dotyczące planowanej przebudowy układu komunikacyjnego w ciągu ulicy Łagiewnickiej.

Jaki był cel spotkania?

Prezydent miasta zapowiedział, że realizacja zadania rozpocznie się wraz z zapewnieniem jej finansowania przy udziale środków zewnętrznych oraz własnych podmiotów biorących w niej udział. Przedmiotem wtorkowego spotkania było ustalenie harmonogramu dalszych prac, z uwzględnieniem zapewnienia bezpieczeństwa finansowego.

Realizacja odbywać się będzie przy współpracy czterech podmiotów Miasta Świętochłowice oraz spółek: Tramwaje Śląskie S.A., ChŚPWiK Sp. z o.o. i Tauron Dystrybucja Serwis S.A. W spotkaniu wzięli udział Prezydent Miasta, jego zastępca, Naczelnik Wydziału Inwestycji oraz przedstawiciele spółek.

Spółki współpracujące w ramach realizacji przedsięwzięcia gotowe do działania

Bolesław Knapik - Prezes Zarządu, Dyrektor Naczelny Spółki Tramwaje Śląskie S.A. potwierdził gotowość do realizacji inwestycji w terminach dogodnych dla gminy. Ponadto Marcin Tomera reprezentujący TAURON Dystrybucja Serwis S.A. zadeklarował w imieniu reprezentowanej przez siebie spółki chęć wspólnej realizacji zadania z pozostałymi partnerami i pełnego finansowania zakresu związanego z modernizacją oświetlenia ulicznego.

Uzgodniono również, że część robót związana z modernizacją sieci wod.-kan. zostanie zrealizowana wyprzedzająco metodą bezwykopową, o czym zapewnił Pan Rafał Jaskóła - Kierownik Działu Technicznego z Chorzowsko-Świętochłowickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o.

W sprawie wspólnej realizacji inwestycji odbędą się kolejne spotkania. Najbliższe planowane jest już w przyszłym miesiącu.

Pokaż na mapie

Komentarze (15)    dodaj komentarz »

 • Hubert z mijanki

  Ej Zeflik Chropaczowscy kolesie moze mieszkaja w "dolinie wisielcow",ale Ty jestes chachorem ze "STOLICY SZMACIORZY" czyli Lipin-ha,ha.na chlyb godorz pyp ,a na [...]o tapta.

 • Zeflik

  Ej hahary z "Doliny Wisielcow" wam to by trzeba wogole ten tramwaj zlikwidowac.Zyjemy w XXI wieku wiec linie tramwajowe powinny juz dawno byc dwutorowe.

 • Kua

  @Koles z wolnosci : a jakie inwestycje zaczął kostępski ? Stadion? Kaline?

 • Mieszkaniec

  2wieże,muzeum,basen ekologiczny,place zabaw,wypożyczalnia rowerów,wyremontowany pup,współpraca z developerem i delta trans.Jako pierwszy SPRÓBOWAŁ rewitalizaccje kaliny oraz PIERWSZY zaczął remontować sradion od jego powstawaniaNikt inny przed nim tego nie zapoczątkował nawet w lepszych czasach gdzie nie bylo tyle Świętochłowicki patoli i darmozjadów.A teraz poczekamy na wyniki obecnego prezydenta czy puste słowa i obiecanki zamieni w czyny.

 • Łukasz

  jeśli muzeum, basen i plac zabaw nazywasz inwestycją to nie ma sensu czytać dalej Twojego komentarza. Inwestuje się z założeniem, że wyłożone pieniądze się zwrócą więc jeśli Twoim zdaniem wypożyczalnia rowerów czy remont urzędu pracy się zwróci to pogratulować optymizmu.Kostempski za kredyty i pieniądze mieszkańców kupował sobie głosy wyborcze. Festyny, czerwone dywany i ośrodki rekreacyjne. To nie inwestycja tylko kupowanie sobie głosów.

 • Mieszkaniec

  Muzeum to nie inwestycja nie no.Biedronke powinien otworzyć.Ale teraz to beda inwestycje pelba geba zamiast szukać i ściągać inwestorów to lepiej oszczędzać ale w jakim wydaniu :DRuder wam nie zasponsoruje.Kaliny nie ogarnie jak i prawdopodobne stadion ale hale postawi hahaha.

 • Koles z wolnosci

  Ten beger to zwykla ci papa nawet nie umie zrealizowac tego co kostepski zaczol i teraz wielki bat i bohater a nawet jednej piaskownicy i placu zabaw dla dzieci nie zrealizowal a wiele chce gadac o swionach niech idzie do swojego rodowego miazta wooooonnnnnn Jeszcze ie ludzia oczka otworzą

 • leopold

  Budowa drugiego toru tramwajowego na łagiewnickiej to dla mnie totalne nieporozumienie. Obecny ruch wahadłowy na tej trasie w zupełności zabezpiecza potrzeby pasażerów. Kiedyś jak jeździły pełne tramwaje na mijance i przystankach końcowych była skrzynka z lampką ,a motorniczy miał kluczyk do jej przełączania. Dzisiejsze możliwości automatyki, łączności i sterowania dają znakomite narzędzia aby taki układ torowisk zapewnił płynne i bezpieczne funkcjonowanie.W miejscu obecnej mijanki jest trochę szerzej ale wyobraźcie sobie dwa tramwaje na innych odcinkach ulicy.

 • Mieszkaniec

  Chodzi o bezpieczeństwo KAŻDY odcinek jednorazowy zawsze będzie stwarzać niebezpieczeństwo.Dla ciekawosci np w Warszawie nie ma ani jednego odcinka jednotorowego a na Śląsku odcinków jednotorowych jest najwięcej natomiast zarobki najniższe.A nawet jeśli odcinek jednotorowy będzie zabezpieczony sygnalizacją ślizgową czy wzbudzana nie daje 100%gwarancji bezpiecznego korzystania z odcinka jednotorowego ponieważ kazda sygnalizacja mozw niespodziewane uledz awarii.No a jesli ruch na odcinku jednotorowym wyznaczonym na jezdni odbywa sie w obu kierunkach to siła rzeczy w jedną stronę tramwaj jedzie "pod prad"i może innych uczestników ruchu wprowadzić w błąd co takze nie jest bezpieczne jak chociażby na lini 9 w Rudzie Śląskiej na ul.Niedurnego

 • Robert

  W Warszawie jest jedną linia tramwajowa z odcinkami jednotorowymi. Chyba linia 20 albo 22. Ale to bez znaczenia. Ich systemu tramwajowego nie równaj z wawą. Odcinek łagiewniki-lipiny spokojnie może być jednotorowy.

 • Helmut

  Kto wpadł na pomysł drugiego toru na Łagiewnickiej?

 • Ech

  Tramwaje Śląskie

 • krist

  Może wreszcie po 8 latach obiecanek Kostempskiego w końcu ta ulica zostanie wyremontowana przez Begera. Kto by pomyślał jeszcze 3 miesiące temu

 • Luca

  Tak, rychło wczas w 2023r...

 • Ech

  W tym roku ma się zacząć.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.