Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Las na Górze Hugona pozostanie nienaruszony

 • Dodano: 2018-02-15 08:45, aktualizacja: 2018-03-20 22:23

W związku z pojawiającymi się w przestrzeni publicznej nieprawdziwymi informacjami dotyczącymi wycinki w okolicach Góry Hugona informujemy, iż na terenach należących do Gminy Świętochłowice nie jest i nie będzie prowadzona żadna wycinka drzew i krzewów. Co więcej nie ma i nie było również takich planów.

Teren zaznaczony na załączonej mapce na zielono jest chronioną formą przyrody i użytkiem ekologicznym o nazwie „Las na Górze Hugona”, a powstał zgodnie z decyzją samorządu Świętochłowic. Mieszkańcy tzw. Hugobergu będą mogli nadal cieszyć się zielenią w pobliżu swoich domów. Ponadto gmina stara się pozyskać środki na odbudowę elementów dydaktycznej ekologicznej ścieżki w tym miejscu.

Informujemy także, iż gmina jako organ administracji ma bardzo ograniczony przepisami prawa wpływ na dokonywanie tego typu działań na terenach prywatnych, które są wyłączną kompetencją właściciela nieruchomości.

Las na Górze Hugona pozostanie nienaruszony

Najnowsze informacje z Świętochłowic w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Komentarze (172)    dodaj komentarz »

 • mieszkaniec

  Mam ogromną nadzieje, że obecny zapłaci za to zdrowiem...Ciekaw jestem ile "kosztowało" pozwolenie na wycinkę drzew!

 • Mieszkaniec

  Zadzwonic trzeba Ministerstwo Ekologii z prośbą o powiadomienie Ministra Ziobry.

 • ?mieszkaniec

  To powiadamiajcie policję, przecież to kryminał. Za wycinke drzew powinno grozić co najmniej 15 lat paki.mieszkanic

 • AJ

  Śmiać mi się chce, jak czytam to biadolenie na temat wycinki. Ludzie, czy wy w ogóle wiecie, że tam gdzie mieszkacie też kiedyś był las? I co, nie szkoda Wam??? Ponad 90% Polski to były lasy. Potem je wycinano na pola, zabudowę, drogi, zakłady itd. Taka kolej rzeczy.Dobrze, że coś się dzieje, że powstaną nowe piękne mieszkania dla ludzi. W każdym mieście gdzieś coś wycinają, w sąsiednim Chorzowie też, ale tylko u nas robi się z tego aferę i wiadomo kto to robi - opozycja, ruch ślązaków. Najbardziej zabawne jest gadanie, że zabraknie nam tlenu, bo wytną trochę drzew :))))Na Saharze nie ma w ogóle drzew, a powietrze jakoś jest. Na Antarktydzie, i na oceanach też nie rosną drzewa, a tlenu nie brakuje. Kompromitujecie się takimi tekstami.Teraz można już po mnie jechać, bo merytorycznej dyskusji się nie spodziewam.

 • dendrofil

  A ja nie mówię, że wycinka mnie cieszy, ale skoro użytek ekologiczny zostaje, a dodatkowo pojawią się nowe mieszkania, to jednak muszę przyklasnąć. Jeśli tylko pojawią się nasadzenia w zamian, to nie ma o czym gadać. Ludzie, w miejscu, gdzie są nasze bloki, kiedyś też były drzewa...

 • westchnienie

  Zgadzam się, cieszmy się, że w mieście coś się dzieje. W lesie nikt nie zamieszka.. Miasto jest dla ludzi, no niestety taki mamy klimat.

 • wodnik szuwarek

  Dziś o godz 9.20 dwie duże ciężarówki z przyczepą wywoziły ścięte drzewa z Hugona.Same dorodne pnie z duża ilością brzozy. Widać sprzątają teren na tempa.

 • wodnik szuwarek

  Dziś kolejne cztery wywoziły drzewa.

 • wkurzona

  normalnie krew mnie zalewa kiedys uczylismy sie w szkole o gorze hugona pani kurzanska na gecie a teraz widze znalazl sie fan szyszki i chce pokazac ze tez umie

 • Aga

  Kolejne kłamstwo. Wystarczy zrobić sobie spacer do lasu na wzgórzu, obejrzeć zdjęcia mieszkańców z wycinki drzew. Fakty mówią same za siebie, artykuł do usunięcia!

 • dzialkowycz

  Warto nadmienic że został wykupiony teren aż pod granice ogródków rod gwarek i to aż z 3 stron! Zapewne ogródki nasze też pójdą pod młotek niebawem, bo po co by była taka agresywna wręcz ekspansja?

 • Autochton

  Jak można sprzedawać nie swoje mienie. Przecież ten fakt to kryminał. Niegospodarnosc musi być rozliczona.Szkoda ,że do listopada pozostało jeszcze 9 m_cy. Mienie miasta musi być zwrócone miastu, nie ma innej opcji.

 • Xx

  On powinien być wywalony z naszego miasta jak ta litwaczka Azari z Polski.

 • Tiruriru

  Sami zrezygnujecie z tych działek jak wam z okien będą do garów zaglądać i zaczną pisać skargi że im dym z grilla przeszkadza itd.

 • Sandra

  Przykro sie czyta to jak ludzie popueraja wycinke drzew, gdzie zyje mnostwo zwierząt w tym chronione. Ta dzialka zostala sprzedana stana domy ci co to kupia beda wniebowzieci puekna okolica obok las... kupia ziemie nim stana tam domki a potem sie okaze ze oni tez lasu nie beda miec bo przeciez maja wyviac nie cale 11 H takie oszczerstwa mi sie cisna na usta na cala ra firme co to kupila i tnie drzewo za drzewem o pier... prezydencie nie wspomnę bo to sa pewnie koledzy sprzedal ziemie za pol darmo a w kolo tyle ziemi innej vo by mozna z niej uzytek zrobic nie lepiej wygodniej i taniej wyciąć drzewa las !!!! Tak ludzie to byl las niestety był bo juz go nie ma...

 • Xx

  Istnieje również prawo i pięść.Bierzcie się ludzie do roboty, wywalcie tych intruzów z hugobergu., I to natychmiast ,a za wycinke muszą zapłacić.

 • Autochton

  Ten teren musi wrócić do zasobów miasta, nie pozwolimy na sprzedaż miejskiego majątku. Nawet gdy dojdzie do transakcji , teren i tak wroci pod zarząd miasta.

 • Mieszkaniec

  Biedny tam mieszkać nie bydzie

 • mieszko

  Ręce opadają. Gdzie ta ekologia? Gdzie prawo i sprawiedliwość ?! Garść piep.... decydentów ma decydować o losach miasta, nie licząc sie z mieszkańcami ?O NIE! Zamiast sadzić to wycinają! Przecież tyle wolnego miejsca na budowę!

 • Xx

  Mieszkańcy, wyślijcie listowne zawiadomienie do Ministra Ziobry o zaistniałej sytuacji , niech wytnie wszystkich z po i to od zaraz,a te rybę w pierwszej kolejności.

12345

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.