Wiadomości z Świętochłowic

Łoś spacerowicz tym razem odwiedził Świętochłowice!

  • Dodano: 2024-06-20 13:45

Z pewnością słyszeliście już o łosiu, który beztrosko spaceruje sobie po miastach aglomeracji śląskiej. Tym razem zauważono go w Świętochłowicach! Jak donosi „Spotted: Świętochłowice”, łoś był widziany w środę, 19 czerwca w parku Heiloo w Piaśnikach.

Łoś w Świętochłowicach

W parku Heiloo zwierząt nie brakuje. Świętochłowiczanie mogą podziwiać tam różne gatunki ptaków, wiewiórki, a także przeróżne owady. Poza tym posiadacze psów chętnie spacerują tam ze swoimi czworonogami. Nikt chyba nie spodziewał się jednak ujrzeć w parku łosia! Zwierzę spacerowało sobie po świętochłowickim parku w środę, 19 czerwca. Fotografie łosia pojawiły się na facebookowej stronie "Spotted: Świętochłowice".

Informacja dla wielu może nie być aż tak szokująca – w końcu łoś od kilku dni odwiedza różne pobliskie miasta. We wtorek, 18 czerwca, był widziany w Rudzie Śląskiej, a jeszcze wcześniej – w Sosnowcu. 

Pamiętaj o bezpieczeństwie!

Przypominamy, że łoś to dzikie zwierzę, które może stanowić poważne niebezpieczeństwo dla mieszkańców. Do łosia nie należy podchodzić, a tym bardziej próbować go głaskać. Zwierze może być zranione, przestraszone bądź agresywne! Bliskie spotkanie z łosiem może zakończyć się dla człowieka poważnymi obrażeniami, a w najgorszym wypadku – nawet śmiercią!

Komentarze (1)    dodaj »

  • Francek

    Łoś to Łoś spaceruje po parku a łoś z ulicy Wiejskiej po dachu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również