Wiadomości z Świętochłowic

Łóżka od WOŚP dla pacjentów z COVID-19 w Świętochłowicach

 • Dodano: 2020-11-12 08:15, aktualizacja: 2020-11-12 06:44

15 łóżek szpitalnych do intensywnej dedykowanych pacjentom chorym na COVID-19 trafi wkrótce do Zespołu Opieki Zdrowotnej w Świętochłowicach przy ul. Chorzowskiej.

To dar od fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Kilka dni temu Jurek Owsiak na swoim Facebooku poprosił szpitale, aby nie zamieniały łóżek zakupionych dla różnych oddziałów szpitalnych (m.in. geriatrii czy psychiatrii) na łóżka dla pacjentów z COVID-19. Zapewnił, że w tej sytuacji zajmie się zakupem łóżek dla chorych na koronawirusa. Do tej pory wpłynęło 65 próśb łącznie na blisko 1400 łóżek.

Wobec ogromnych zapotrzebowań na łóżka realnie patrząc – możemy na jeden szpital zapewnić kupno 20 łóżek. Są to łóżka do intensywnej terapii. W tym tygodniu już pierwsze łóżka wyjadą z polskich fabryk do szpitali. Oczywiście zamawiamy kolejne – w miarę jak będą wyprodukowane, będą trafiać do kolejnych szpitali – powiedział Jurek Owsiak, Prezes Zarządu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Dziękuję wszystkim za wsparcie ZOZ Świętochłowice w przygotowaniu łóżek covidowych! Na liście instytucji wspierających znalazła się m.in. WOŚP! Siema Jurek Owsiak! – napisał na Facebooku prezydent Świętochłowic, Daniel Beger.

Komentarze (4)    dodaj »

 • Ochi

  Byłam pacjentka w tym szpitalu leżąc dwai pół miesiąca i nie powiem dobrego słowa na pracę pielęgniarek. Prawdziwych pielęgniarek to było 7 reszta to tylko przychodziła do pracy prosząc Boga żeby tylko pacjent nic nie chciał. Natomiast jeżeli chodzi o lekarzy to nie mogę powiedziec złego słowa zainteresowanie pacjentem, pomoc w każdej chwili szczególnie przemiła i bardzo dobry fachowiec to Pani doktor Anna Kowol. Wiem co pisze byłam pacjentem cowid owym pielęgniarkom to bardzo pasowało że rodzina nie mogła przychodzić w odwiedziny. Na pochwalę dobrej pielęgniarki zasługuje siostrą Justyna, Karolina Basia z oddziału wewnetrznego

 • Ja

  A gdzie bedą stały? Na korytarzu?

 • Że świon

  Łóżka nie dla pisowców pamiętajcie!!!

 • Hanysek

  Jesteś zdrowo pieprznięty. Zawsze wpłacałem na WOŚP, raz byłem wolontariuszem, mimo poglądów różnych od Owsiaka, bo nie dałem i nie dam wciągnąć się w tą gorolską, polsko-polską hucpę.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również