Wiadomości z Świętochłowic

LXVI sesja Rady Miejskiej w Świętochłowicach

 • Dodano: 2023-01-05 06:30, aktualizacja: 2023-01-05 06:34

Przewodniczący Rady Miejskiej w Świętochłowicach Zbigniew Nowak informuje o zwołaniu LXVI sesji Rady Miejskiej w Świętochłowicach, która odbędzie się w dniu 12 stycznia 2023 r. (czwartek) o godz. 9:30 w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Świętochłowicach, przy ul. Katowickiej 54.

Sesja będzie transmitowana online na stronie https://swietochlowice.sesja.pl/.

Porządek obrad LXVI sesji Rady Miejskiej w Świętochłowicach:

1. Otwarcie sesji i stwierdzenie jej prawomocności.
2. Przedstawienie porządku obrad.
3. Sprawozdanie z działalności Komisji Bezpieczeństwa i Porządku w 2022 roku.
4. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia szczegółowych zasad ponoszenia odpłatności za pobyt w ośrodkach wsparcia i mieszkaniach chronionych.
5. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały Nr XVI/168/15 Rady Miejskiej w Świętochłowicach z dnia 21 grudnia 2015 r. w sprawie szczegółowych warunków przyznawania i ustalania odpłatności za usługi opiekuńcze i specjalistyczne usługi opiekuńcze, z wyłączeniem specjalistycznych usług opiekuńczych świadczonych dla osób z zaburzeniami psychicznymi oraz szczegółowych warunków częściowego lub całkowitego zwolnienia od opłat, jak również trybu ich pobierania, zmienionej uchwałą Nr IV/21/18 Rady Miejskiej w Świętochłowicach z dnia 14 grudnia 2018 r.
6. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia „Planu adaptacji do zmian klimatu dla Miasta Świętochłowice do roku 2030”.
7. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały nr XXVIII/240/20 Rady Miejskiej w Świętochłowicach z dnia 23 czerwca 2020 r. w sprawie Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie miasta Świętochłowice.
8. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały nr XXXIII/284/20 Rady Miejskiej
w Świętochłowicach z dnia 30 listopada 2020 r. w sprawie określenia górnych stawek opłat od właścicieli nieruchomości, którzy pozbywają się z terenu nieruchomości nieczystości ciekłych oraz od właścicieli nieruchomości, którzy nie są obowiązani do ponoszenia opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi na rzecz gminy.
9. Podjęcie uchwały w sprawie nadania nazwy ulicy w Świętochłowicach.
10. Sprawozdanie z działalności Prezydenta Miasta w okresie międzysesyjnym tj. od dnia 14 grudnia 2022 r. do dnia 9 stycznia 2023 r.
11. Odpowiedzi na interpelacje i zapytania oraz wolne wnioski zgłoszone przez radnych
Rady Miejskiej w Świętochłowicach.
12. Interpelacje i zapytania radnych.
13. Wolne wnioski i oświadczenia.
14. Zakończenie sesji.

Komentarze (6)    dodaj »

 • hanus

  Radni którzy nic nie wnoszą do Świętochłowic będą rozliczeni przy wyborach łącznie z tymi co przymilają się szczególnie teraźniejszego prezydenta i ci co będą startować z list PiS jako pierwsi.

 • gość

  a zakład, że nikt ich nie rozliczy? i ponownie ludzie ich wybiorą?

 • czy to nie dziwne?

  Kulawa DEMOKRACJA zwiazkowcy i radni na stanowiskach dłużej niż sam Putin.Wygląda jakby te FUCHY były dożywotnie a nawet DZIEDZICZNE

 • gość

  dwóch znajomych było wybranych do tej rady lata temu, ten z hugona nawet nie żyje. wytrzymali po jednej kadencji i uciekli. jeden nawet nie chce wspominać tej żenady, drugi nawet opowiadał : np. pierwsze pytanie do niego o to co potrzebuje prywatnie załatwić, lub czy nie chce zrobić studiów na koszt miasta. mineło ponad 16 lat a większoś radnych to osoby okupujące stołki od tamtego czasu. mnie ciekawi jedno czy pani radna od tragicznego incydentu zaczęła nosić pampersy, czy może trafiła już do altensheimu?

 • Jan Nowak

  Podatki.podatki i nic więcej darmozjady jedne! Któregoś dnia wyjedziecie na taczkach.

 • gość

  no ale czego się spodziewasz? władze miasta właśnie od tego są, żeby zapewnić nam finansowanie, żeby nasze miasto sprawnie funkcjonowało. probmem w tym, że z jednej strony rząd zabrał kasę samorządom, a dodatkowo nasze miasto ma najniższy wskaźnik opodatkowania: robociarski charakter miasta ciągnie się za nim od dekad, ludzie prowadzący biznes wolą uciekać z nim do sąsiednich miast, a nawet mieszkać, bo świony to ciągle od czsów mosia nie potrafią odbić się od dna

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również