Wiadomości z Świętochłowic

Mali świętochłowiczanie świętowali Dzień Dziecka na "Skałce"

 • Dodano: 2019-06-02 08:15, aktualizacja: 2019-06-02 00:23

Tegoroczny Miejski Dzień Dziecka 2019 w Świętochłowicach świętowano tradycyjnie na terenie Ośrodka Rekreacji i Sportu Skałka. Zabawę zainaugurowano w sobotę, 1 czerwca o godz. 16.00. Hitem dnia okazały się prezentacje artystyczne w wykonaniu małych świętochłowiczan.


Świętochłowicka Skałka przyciągnęła wczoraj tłumy mieszkańców. W programie zaplanowano wiele atrakcji dla najmłodszych. Przygotowano rozmaite gry i zabawy, a także malowanie buziek. Animacje prowadzili wolontariusze działający w ramach Programu Aktywności Lokalnej dla dzielnicy Lipiny w Świętochłowicach. Mali artyści na co dzień uczęszczający na zajęcia m.in. do Centrum Kultury Śląskiej w Świętochłowicach mieli okazję do zaprezentowania swoich umiejętności wokalnych oraz tanecznych. Dzieci uczestniczące w imprezie zorganizowanej z okazji ich święta otrzymały balony. Mogły też skosztować waty cukrowej. Jak co roku olbrzymią furorę wzbudziły wozy bojowe oraz pokazy straży pożarnej i policji. Mali piosenkarze spróbowali swoich sił podczas karaoke. Obejrzeli też spektakl dla całej rodziny „Monsieur Charlie” Teatr HoM. Poznały też maskotkę świętochłowickiej straży miejskiej.


Międzynarodowy Dzień Dziecka ustanowiono w 1954 roku. Koncepcję tę postanowiło wprowadzić Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych dla upowszechniania ideałów i celów dotyczących praw dziecka zawartych w Karcie Narodów Zjednoczonych.

Zobacz także

Komentarze (5)    dodaj komentarz »

 • Adam Mialczynski

  Dziś się bawiom dzieci,a jak wypłacił 500+będą bawić się rodzice ( wiadomo gdzie)

 • Rodzic

  Jak fajnie i wreszcie normalnie. Impreza dla dzieciaków bez polityki, wszyscy uśmiechnięci, wszyscy razem i wszyscy równi. Za czasów słusznie minionej władzy wszędzie byłyby materiały promocyjne Kostempskiego. Teraz liczy siee człowiek, u delfina najwazniejsza była polityka. Brawo Daniel Beger i UM.

 • elwer

  No i ten Koszmar z Jodłowej w nowych galotach i adidasach - bez polityki.

 • Lekarz

  Idź do psychiatry

 • elwer

  Lekarzu lecz się sam !

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.