Wiadomości z Świętochłowic

Mali świętochłowiczanie świętowali Dzień Dziecka na "Skałce"

 • Dodano: 2019-06-02 08:15, aktualizacja: 2019-06-02 00:23

Tegoroczny Miejski Dzień Dziecka 2019 w Świętochłowicach świętowano tradycyjnie na terenie Ośrodka Rekreacji i Sportu Skałka. Zabawę zainaugurowano w sobotę, 1 czerwca o godz. 16.00. Hitem dnia okazały się prezentacje artystyczne w wykonaniu małych świętochłowiczan.


Świętochłowicka Skałka przyciągnęła wczoraj tłumy mieszkańców. W programie zaplanowano wiele atrakcji dla najmłodszych. Przygotowano rozmaite gry i zabawy, a także malowanie buziek. Animacje prowadzili wolontariusze działający w ramach Programu Aktywności Lokalnej dla dzielnicy Lipiny w Świętochłowicach. Mali artyści na co dzień uczęszczający na zajęcia m.in. do Centrum Kultury Śląskiej w Świętochłowicach mieli okazję do zaprezentowania swoich umiejętności wokalnych oraz tanecznych. Dzieci uczestniczące w imprezie zorganizowanej z okazji ich święta otrzymały balony. Mogły też skosztować waty cukrowej. Jak co roku olbrzymią furorę wzbudziły wozy bojowe oraz pokazy straży pożarnej i policji. Mali piosenkarze spróbowali swoich sił podczas karaoke. Obejrzeli też spektakl dla całej rodziny „Monsieur Charlie” Teatr HoM. Poznały też maskotkę świętochłowickiej straży miejskiej.


Międzynarodowy Dzień Dziecka ustanowiono w 1954 roku. Koncepcję tę postanowiło wprowadzić Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych dla upowszechniania ideałów i celów dotyczących praw dziecka zawartych w Karcie Narodów Zjednoczonych.

Komentarze (5)    dodaj »

 • Adam Mialczynski

  Dziś się bawiom dzieci,a jak wypłacił 500+będą bawić się rodzice ( wiadomo gdzie)

 • Rodzic

  Jak fajnie i wreszcie normalnie. Impreza dla dzieciaków bez polityki, wszyscy uśmiechnięci, wszyscy razem i wszyscy równi. Za czasów słusznie minionej władzy wszędzie byłyby materiały promocyjne Kostempskiego. Teraz liczy siee człowiek, u delfina najwazniejsza była polityka. Brawo Daniel Beger i UM.

 • elwer

  No i ten Koszmar z Jodłowej w nowych galotach i adidasach - bez polityki.

 • Lekarz

  Idź do psychiatry

 • elwer

  Lekarzu lecz się sam !

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również