Wiadomości z Świętochłowic

Mammobus w Świętochłowicach

  • Dodano: 2020-08-28 06:45, aktualizacja: 2020-08-28 04:57

cSkorzystaj z bezpłatnego badania w mammobusie, który będzie zaparkowany 18 września (piątek) – od 10.00 do 17.00, przy Galerii Atrium w Świętochłowicach - ul Chorzowska 19.

Kto może wziąć udział w bezpłatnym badaniu?

Panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi a także nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

Badania wykonywane w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi nie wymagają skierowania. Konieczna jest natomiast wcześniejsza rejestracja telefoniczna: nr tel. 58 666 24 44 lub online na http://www.mammo.pl/formularz. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym koniecznie przygotujcie dowód osobisty, a na badanie zabierzcie ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii.

Jak zapewniają organizatorzy, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Pań oraz personelu medycznego badania są wykonywane z zachowaniem wszelkich przewidzianych prawem i wewnętrznymi procedurami. W pracowni mogą jednocześnie przebywać tylko trzy Panie,  co zapewnia możliwość utrzymania niezbędnego dystansu. Przed badaniem pracownicy medyczni mierzą Paniom temperaturę i proszą o wypełnienie ankiety. Do dyspozycji Pań są także środki do dezynfekcji rąk. Panie, proszone są o stawienie się na badanie w maseczce ochronnej lub przyłbicy, a także w czasie wyznaczonym podczas rejestracji.

Tylko systematyczność w przestrzeganiu terminów kolejnych badań mammograficznych pozwala na wykrycie potencjalnego zagrożenia na bardzo wczesnym etapie rozwoju choroby. Dlatego też, Urząd Miejski zachęca wszystkie Panie, które z powodu pandemii nie mogły wykonać badań we wcześniej umówionym terminie o nie zwlekanie z rejestracją na mammografię.

Mammobus w Świętochłowicach

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również