Wiadomości z Świętochłowic

Manewry ASG w Dolinie Lipinki

  • Dodano: 2020-09-16 06:30, aktualizacja: 2020-09-16 06:36

W sobotę. 12 września w pięknie położonej Dolinie Lipinki odbył się 1 Piknik Militarny, a zarazem 2 Śląskie Manewry ASG.

Wydarzenie upamiętniające 100-lecia Powstań spotkało się z dużym zainteresowaniem wielbicieli ASG.

Manewry zostały zorganizowane przez KRS TKKF TYTAN Świętochłowice oraz TEAM SPECIAL FORCE ASG. Doliny Lipinki w sobotę zmieniła się w pole trzech dużych bitew batalionów-Niemieckiego i Powstańczego wraz z podległymi im plutonami. Cała impreza odbyła się pod patronatem m.in. Prezydent Miasta Świętochłowice oraz Muzeum Powstań Śląskich.

Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla uczestników i obserwatorów, m.in. możliwość spędzenia czasu na strzelnicy czy na stanowisku do rzucania granatów. Z kolei miłośnicy kulinariów mieli okazję spróbować wyśmienitych dań śląskiej kuchni polowej. Strażacy i policja mają także mieli swoje miejsce w manewrach. Funkcjonariusze organów ścigania wystawili sprzęt i wyposażenie specjalne formacji w specjalnie przygotowanym namiocie oraz udostępnili do oglądania radiowóz.

Podczas pikniku była organizowana zbiórka charytatywna na rodzinny dom dziecka w Lipinach. Całe wydarzenie odbyło się zgodnie z panującym reżimem sanitarnym, a obecność policjantów pozwoliła także na zapewnienie dodatkowego bezpieczeństwa na terenie pikniku.

Komentarze (3)    dodaj »

  • krist

    o której godzinie to było?

  • Janusz

    Pokażcie chociaż jednego uczestnika w maseczce, gdzie napisano, że wszystko odbyło się zgodnie z reżimem sanitarnym. Przeczycie sami sobie.

  • Uczestniczka manewrów

    Na terenie leśnym nie trzeba

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.