Wiadomości z Świętochłowic

Manewry ASG w Dolinie Lipinki

 • Dodano: 2020-09-16 06:30, aktualizacja: 2020-09-16 06:36

W sobotę. 12 września w pięknie położonej Dolinie Lipinki odbył się 1 Piknik Militarny, a zarazem 2 Śląskie Manewry ASG.

Wydarzenie upamiętniające 100-lecia Powstań spotkało się z dużym zainteresowaniem wielbicieli ASG.

Manewry zostały zorganizowane przez KRS TKKF TYTAN Świętochłowice oraz TEAM SPECIAL FORCE ASG. Doliny Lipinki w sobotę zmieniła się w pole trzech dużych bitew batalionów-Niemieckiego i Powstańczego wraz z podległymi im plutonami. Cała impreza odbyła się pod patronatem m.in. Prezydent Miasta Świętochłowice oraz Muzeum Powstań Śląskich.

Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla uczestników i obserwatorów, m.in. możliwość spędzenia czasu na strzelnicy czy na stanowisku do rzucania granatów. Z kolei miłośnicy kulinariów mieli okazję spróbować wyśmienitych dań śląskiej kuchni polowej. Strażacy i policja mają także mieli swoje miejsce w manewrach. Funkcjonariusze organów ścigania wystawili sprzęt i wyposażenie specjalne formacji w specjalnie przygotowanym namiocie oraz udostępnili do oglądania radiowóz.

Podczas pikniku była organizowana zbiórka charytatywna na rodzinny dom dziecka w Lipinach. Całe wydarzenie odbyło się zgodnie z panującym reżimem sanitarnym, a obecność policjantów pozwoliła także na zapewnienie dodatkowego bezpieczeństwa na terenie pikniku.

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

 • krist

  o której godzinie to było?

 • Janusz

  Pokażcie chociaż jednego uczestnika w maseczce, gdzie napisano, że wszystko odbyło się zgodnie z reżimem sanitarnym. Przeczycie sami sobie.

 • Uczestniczka manewrów

  Na terenie leśnym nie trzeba

  • Uczestniczka manewrów
   2020-09-20 19:14
  • Ocena:
  • odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.