Wiadomości z Świętochłowic

Marcin Banot gościem Kanału Sportowego!

 • Dodano: 2022-01-20 07:15, aktualizacja: 2022-01-20 07:35

Marcin Banot, świętochłowiczanin znany ze wspinania się na wysokie obiekty, takie jak budynki czy mosty, był gościem Krzysztofa Stanowskiego na Kanale Sportowym. W wywiadzie opowiedział o swojej pasji i zdradził kulisy kilku swoich wyczynów.

BNT rozmawia z Krzysztofem Stanowskim

Marcin Banot, znany szerzej jako BNT pojawił się w charakterze gościa na Kanale Sportowym, prowadzonym przez Krzysztofa Stanowskiego. W 2-godzinnej rozmowie świętochłowiczanin szerzej opowiada o swojej pasji jaką jest wspinaczka miejska. Zapytany przez Stanowskiego o początkach jego miłości do wspinaczki, odpowiada z uśmiechem:

- To się zaczęło tak dawno, że nie pamiętam. Ale tak jak mówisz - drzewa za dziecka, jakieś tam garaże... Wiadomo, jak wszyscy. Tylko że wszystkim to przechodzi, jak dojrzeją to już nie skaczą po drzewach. No a ja nie wiem czy nie dojrzałem czy co, ale nadal skaczę po drzewach. – mówi Marcin Banot.

Banot opowiedział również o kulisach swoich wyczynów m.in. wspinaczki na budynek Polsatu i wieżę Eiffla. Całość rozmowy możecie zobaczyć poniżej!

Działalność Marcina Banota w Internecie

Marcin Banot już od 2016 roku dokumentuje swoje wyczyny w Internecie. Prowadzi kanał w serwisie YouTube – „BNT”, na którym publikuje nagrania ze swoich wspinaczek na wysokie budynki, kominy, mosty oraz wieże. Wspiął się m.in. na szczyt Diabelskiego Młyna w Śląskim Wesołym Miasteczku (obecnie Legendii), Hotel Silesia, budynek Polsatu w Warszawie oraz Hotel Arts w Barcelonie. W 2020 roku było o nim szczególnie głośno – mężczyzna wspiął się na paryską wieżę Montparnasse, mierzącą 210 metrów. Na szczycie budynku został aresztowany. O mieszkańcu Świętochłowic usłyszeli również w Niemczech, Rumunii, Słowenii, Czechach oraz Wielkiej Brytanii – również w tych państwach Banot wspinał się na wysokie budowle. Marcin Banot wziął także udział w polskiej edycji programu "Ninja Warrior Polska".

Komentarze (4)    dodaj »

 • Alex z Lipin

  Szacunek,chociaż to co robi nie do końca jest normalne,sporo ryzykuje.Polecam Hejt Park Stanowskiego z BNT.

 • mieszkaniec

  wszystko do czasu

 • Mk84

  Banot jest gość. Wymiata facet! Życzę mu dalszych sukcesów i nadal tyle zdrowego rozsądku, co szaleństwa! Z fartem BNT!!

 • Brawo

  Ten facet to fenomen, kalistenik zazwyczaj przypomina szkielet a Marcin jest nawet trochę utyty :)

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również