Wiadomości z Świętochłowic

Marcin Banot wziął udział w zawodach wspinaczkowych w Szczecinie!

  • Dodano: 2023-07-19 13:30

W miniony weekend, na kominie Dream Tower emocji nie brakowało – odbywały się tam zawody wspinaczkowe „Wyżej się nie da”. Nie mogło na nich zabraknąć świętochłowiczanina Marcina Banota, który ma za sobą m.in. wspinaczkę na Hotel Marriott w Warszawie czy wieżę Eiffla.

Rywalizacja na ponad 250 metrach

W 1. edycji zawodów „Wyżej się nie da” wzięło udział łącznie 12 zespołów. Rywalizacja odbywała się na jednej z najwyższych, sztucznych ścian wspinaczkowych na świecie, Dream Tower (252 m), czyli kominie byłej fabryki włókien w Szczecinie. Jednym z uczestników był Marcin Banot, znany ze swoich ekstremalnych wspinaczek. Mimo że świętochłowiczaninowi nie udało się stanąć na podium, pokonał ściankę w całości.

Człowiek-Pająk

Marcin Banot urodził się w tym 1988 roku w Świętochłowicach. Od 2016 roku dokumentuje swoje wyczyny w Internecie. Prowadzi kanał w serwisie YouTube – „BNT”, na którym publikuje nagrania ze swoich wspinaczek na wysokie budynki, kominy, mosty oraz wieże. 

Wspiął się m.in. na szczyt Diabelskiego Młyna w Śląskim Wesołym Miasteczku (obecnie Legendii), Hotel Silesia, hotel Marriott w Warszawie, Hotel Arts w Barcelonie, czy wieżę Eiffla. O mieszkańcu Świętochłowic usłyszeli również w Niemczech, Rumunii, Słowenii, Czechach oraz Wielkiej Brytanii – również w tych państwach Banot wspinał się na wysokie budowle.

Jest często nazywany "człowiekiem pająkiem". Swoje umiejętności pokazał także w programie telewizyjnym "Ninja Warrior Polska".

Komentarze (2)    dodaj »

  • Hilda

    Siemanko!!

  • Ünkel Fredii

    Siemanko Hilda tylko nie bierz tabletek po.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również