Wiadomości z Świętochłowic

Marcin Banot znowu zaskakuje – tym razem w duecie!

  • Dodano: 2021-07-08 10:15

Mieszkaniec Świętochłowic, Marcin Banot, po raz kolejny szokuje – podjął wyzwanie wspięcia się na szczyt paryskiego wieżowca Tour Total. Tym razem we wspinaczce towarzyszył mu Leo Urban. Jak zwykle relację z wydarzenia można obejrzeć w serwisie YouTube, na autorskim kanale Banota.

Mrożąca krew w żyłach wspinaczka

Marcin Banot jest znany ze swoich szalonych wspinaczek. Po sięgnięciu szczytu wieżowca Polsatu, postanowił podjąć kolejne wyzwanie – w tym celu udał się do Paryża, aby wspiąć się na wieżowiec Tour Total, znajdujący się w dzielnicy La Défense. Towarzyszył mu inny wspinacz miejski, Leo Urban. Wieżowiec, który zdobyli, mierzy 190 metrów! 

- Ten film stanowi zwieńczenie mojej kariery jako wspinacza miejskiego. Pracowałem przez dwa lata, aby wspiąć się gołymi rękami na legendarny Total Tour! Wspinałem się w wyjątkowym i oszałamiającym duecie z moim polskim przyjacielem – napisał Leo Urban w serwisie YouTube.

Mężczyźni twierdzą, że wspinanie się we dwójkę miało swoje plusy – żartowali, że przynajmniej mieli z kim porozmawiać w tak stresującej sytuacji. Obaj wspinacze udostępnili nagrania ze swojego wyczynu na swoich kanałach YouTube. 20 minut po wejściu na szczyt budynku, mężczyźni zostali zatrzymani przez francuską policję. Banot i Urban spędzili na komendzie 12 godzin.

-Czynności związane z zatrzymaniem trwały 12 razy dłużej niż wspinaczka na Totala! – żali się w swoim filmie Marcin Banot.

Działalność Marcina Banota 

Wspinacz miejski już od 2016 roku dokumentuje swoje wyczyny i zamieszcza je na swoim kanale BNT w serwisie YouTube. Publikuje tam nagrania ze wspinaczek na budynki, kominy, wieże oraz mosty. Zdobył szczyt Hotelu Silesia, wieżowca Polsatu w Warszawie, a także Hotelu Arts w Barcelonie. O tym mieszkańcu Świętochłowic mówiło się w Niemczech, Czechach, Wielkiej Brytanii i Rumunii – Banot wspinał się również w tych krajach. 

Komentarze (3)    dodaj »

  • Ii

    Jak widzę to zdjęcie to mi się normalnie nogi trzęsą. Szacun dla tych ludzi ale dajcie sobie już spokój każda dobra passa kiedyś się kończy szkoda życia.

  • Mieszkaniec

    Marcin robisz coś wspaniałego życzę Ci wytrwałości siły pasji i...wysokiego pozytywnego napięcia zwienczonego samymi sukcesami.ps. podziwiam Cię i zawsze myślę pozytywnie :)

  • krist

    za małe kary dostaje że dalej ryzykuje życie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również