Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Maseczki dla DPS Złota Jesień od więźniów

 • Dodano: 2020-07-09 08:15, aktualizacja: 2020-07-09 06:59

Areszt Śledczy w Bytomiu kontynuuje pomoc skierowaną do lokalnej społeczności w ramach trwającej ogólnopolskiej akcji #ResortSprawiedliwościPomaga. Pomoc w postaci maseczek otrzymał Dom Pomocy Społecznej „Złota Jesień”.

8 lipca 2020 Zastępca Prezydenta Świętochłowic Adam Trzebinczyk, w imieniu Aresztu Śledczego w Bytomiu oraz wiceministra sprawiedliwości Michała Wójcika, przekazał 2000 maseczek ochronnych na rzecz Domu Pomocy Społecznej „Złota Jesień” w Lipinach.

Aby sprostać potrzebom i oczekiwaniom społecznym, administracja więzienna codziennie uczestniczy w wielu programach charytatywnych i pomocowych. Podczas pandemii skazani brali udział w szyciu masek ochronnych dla najbardziej potrzebujących. Działania te, oprócz wytworzenia środków ochronnych, zachęcają również więźniów do współpracy w celu kształtowania idealnej postawy, promowania społecznej adaptacji więźniów i kształtowania obowiązków, dyscypliny, staranności i regularności.

Komentarze (11)    dodaj komentarz »

 • LLS

  A po wyborach może Spowalniacz znajdzie zatrudnienie w DPS do rozdawaniu tych maseczek, chociaż nie można być pewnym, że głąb sobie nawet z tym poradzi.

 • Wiki

  Pomysł bardzo dobry dla więźniów ale ten szum i zdjęcia facetów i facetek z kartonem :-):-D

 • długi

  Zastępcę już przyzwyczajają do aresztu śledczego, to dopiero będzie właściwy człowiek w właściwym miejscu, od PO protekcji już nie będzie, z PiS-u poleci w ramach redukcji po przegranych wyborach, tak się kończą zaściankowe kariery polityczne, w Chorzowie już się na nim poznali, w Świętochłowicach krótko bo trzymają bo za dużo na niego mają, a już się koledzy Begera z kampanii wykruszają.

 • krs

  Jaka władza takie ,, inwestycje''. Nie ma na drogi to chociaż maseczki. Biedne te Świony. Ciekawe czy Pośpiechowaty- Spowalniacz coś wkłada do tej lodówki w DPS, którą tak uroczyście otwierał przecinając wstęgę. To dopiero był kabaret.

 • 2019

  Po pierwsze to nie była lodówka a po drugie to nie było w DPS - ie...Po trzecie to była chłodziarka a po czwarte to było w OPS - ie...

 • Dps

  Jaka lodówka? Powaliło cię

 • 1946

  ...Dps - o lodówce pisał ktoś kto "krs" się podpisał...

 • Że świon

  Narciarz nakupił maseczek

 • elou

  Szumaseczek naeciarz nakupił

 • Tak wg mnie

  Znowu robią cyrk z maseczkami. Już do końca życia będziemy chodzić w maseczkach?

 • vovtek81

  Czy w maseczkach to nie wiem, ale Cyrk Magistracki będzie do końca życia politycznego ekipy bergera

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.