Wiadomości z Świętochłowic

Medale i odznaczenia dla świętochłowickiej policji

 • Dodano: 2021-02-12 06:00, aktualizacja: 2021-02-11 17:47

W Komendzie Miejskiej Policji w Świętochłowicach odbyła się uroczystość wręczenia państwowych odznaczeń cywilnych oraz resortowych.

Łącznie uhonorowano 10 osób

Z uwagi na panującą epidemię koronawirusa spotkanie to miało skromniejszy charakter i odbywało się z zachowaniem reżimu sanitarnego.

W świętochłowickiej komendzie odbyła się uroczysta zbiórka, w trakcie której zostały wręczone państwowe oznaczenia cywilne oraz resortowe. Łącznie uhonorowano 10 osób, którym wręczono medale za Długoletnią Służbę, za Zasługi dla Policji oraz 30-lecia Powstania NSZZ Policjantów. W związku z 30-leciem Powstania NSZZ Policjantów przewodniczący Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów, asp.szt. Grzegorz Densław - 9 osobom, w tym siedmiu funkcjonariuszom wręczył wyróżnienia związkowe, powyższe wyróżnienia otrzymały również dwie osoby spoza policji, w tym Prezydent Miasta Świętochłowice Daniel Beger, który to swoją pracą wspiera naszą formację.
W trakcie uroczystości, Zastępcy Naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach, asp.szt.. Sewerynowi Klimkowi została wręczona, nadana przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji srebrna oznaka „Zasłużonego Policjanta”. Wyróżnienie wręczył sam Komendant Miejski Policji w Świętochłowicach komisarz Bogdan Kołodziej. Odznaczenie to jest nadawane policjantowi w uznaniu szczególnych zasług i osiągnięć służbowych, którymi przyczynił się do ochrony bezpieczeństwa ludzi oraz utrzymania bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Na zakończenie uroczystości Komendant pogratulował wszystkim odznaczonym i życzył im dalszych sukcesów w służbie.

W związku z panującymi ograniczeniami epidemiologicznymi uroczystość ta miała charakter symboliczny. Wśród przybyłych gości znaleźli się Prezydent Miasta Świętochłowice Daniel Beger, I zastępca Prezydenta Miasta Świętochłowice Sławomir Pośpiech oraz II zastępca Prezydenta Miasta Świętochłowice Adam Trzebińczyk, następnie Prokurator Rejonowy w Chorzowie Katarzyna Małecka-Kowalczyk, Zastępca Prokuratora Rejonowego w Chorzowie Cezary Golik, Komendant Państwowej Straży Pożarnej bryg. Arkadiusz Labocha, a także Komendant Straży Miejskiej w Świętochłowicach Bogdan Bednarek.


Korzystając z okazji, Komendant Miejski Policji w Świętochłowicach komisarz Bogdan Kołodziej z okazji odejścia z dniem 10 lutego 2021 r. na zasłużoną emeryturę serdecznie podziękował wszystkim obecnym za współpracę, jednocześnie życząc dużo wytrwałości, wielu sukcesów i satysfakcji zarówno na płaszczycie osobistej, jak i zawodowej.

Komentarze (5)    dodaj komentarz »

 • Mieszkaniec

  Odznaczenia za zarcie kebabow im dajcie

 • zatroskany obyfatel

  wazelina aż cieknie przez monitor jak się czyta ten pseudoartykuł

 • Gisć

  Za prawdziwa robotę się zabierzcie anie odznaczenia wzajemnie sobie przyznajecie. Uklady i kolezkostwo. Taka jest właśnie policja z na ulicy nie ma komu robic bo sami poodznzczani oficerowie.

 • gość

  na na ulicy miałem do czynienia z prawdziwymi porządnymi policjantami, szkoda, że potem sprawę przejęli dwaj........ funkcjonariusze

 • leopold

  Apropo - Czy prokurator odnalazł juz zaginioną sekretarz miasta panią Ewe poszukiwana od 3 lat , czy dalej pije ze ojcem Delfina ? ?Milicyjny układ rodziny Kostempskich trzyma sie mocno ORMO CZUWA ;)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.