Wiadomości z Świętochłowic

MIał przy sobie amfetaminę. Wpadł przez brak maseczki

  • Dodano: 2021-02-16 06:00, aktualizacja: 2021-02-16 06:15

W ręce mundurowych w minioną środę wpadł młody mężczyzna. Świętochłowiccy stróże prawa zatrzymali do kontroli mieszkańca Świętochłowic za to, że nie miał obowiązkowej maseczki zasłaniającej nos i usta. Okazało się, że 23-latek miał za to amfetaminę. Po nocy spędzonej w areszcie usłyszał zarzuty.

Za tego typu przestępstwo grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności

W minioną środę policjanci z prewencji patrolowali ulice dzielnicy Chropaczów. W godzinach popołudniowych zauważyli młodego mężczyznę, który naruszył obowiązek zasłaniania ust i nosa. W związku z czym podjęli interwencję w stosunku do niego. Podczas kontroli mężczyzna był wyraźnie zdenerwowany. Już po chwili na jaw wyszedł, powód jego zachowania. W lewej kieszeni bluzy stróże prawa ujawnili zwitek folii aluminiowej z zawartością białej substancji. Badanie przy pomocy testera potwierdziło, iż posiadana substancja to amfetamina. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał zarzut posiadania narkotyków.

Kwestię odpowiedzialności karnej za posiadanie narkotyków porusza art. 62 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Kara przewidziana za posiadanie np. amfetaminy to 3 lata pozbawienia wolności. Jednocześnie ustawa przewiduje zaostrzenie kary – w sytuacji, gdy podejrzany posiada przy sobie znaczną ilość substancji psychoaktywnych – do 10 lat więzienia.

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • folijka

    Kazać mu to na miejscu zeżreć aż mu cztery liter rozwali będzie jednego chwasta mniej.

  • dziwne

    co tydzień wpadają z prochami i nikt nie zadaje sobie pytania kto im to dostarcza ? Przecież musiał to gdzieś kupić .Policja nie chce pytać ?

  • krist

    karać i to bezwzględnie

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.