Wiadomości z Świętochłowic

Miasto przygotowuje się do wiosny. Wymieniono ławki w parku Heiloo

 • Dodano: 2022-03-14 07:00, aktualizacja: 2022-03-14 07:14

Na dworze robi się coraz cieplej – w parkach i na deptakach pojawia się coraz więcej spacerowiczów spragnionych słońca. Świętochłowice już od jakiegoś czasu przygotowują się na rozpoczęcie sezonu wiosennego. Najpierw łatano ścieżkę wokół „Skałki”, teraz w piaśnickim parku Heiloo wymieniono ławki.

Piękna pogoda sprzyja modernizacjom

Słoneczna pogoda to dobry znak dla wszystkich spragnionych wiosny. Wyższa temperatura zachęca do podejmowania aktywności na zewnątrz, takich jak spacery czy jazda na rowerze. Pierwsi spacerowicze już pojawiają się w okolicznych parkach i na deptakach. Z pięknej pogody skorzystał także Wydział Ekologii i Gospodarki Odpadami Urzędu Miejskiego, który postanowił rozpocząć prace w parku Heiloo na Piaśnikach. Na terenie całego parku wymieniono ławki – w sumie spacerowicze mają teraz 21 nowych miejsc do odpoczynku. Urząd ma nadzieję, że ławki szybko nie wpadną w ręce wandali i będą służyć mieszkańcom przez długie miesiące!

Park Heiloo

Park Heiloo znajdujący się w Piaśnikach to jedno z częściej wybieranych miejsc na spacer. Obiekt powstał w 1866 roku – jest to najstarszy park na terenie Świętochłowic. Jego niecodzienna nazwa jest wynikiem współpracy gminy z holenderskim miastem partnerskim Heiloo. Na terenie parku znajduje się schron bojowy nr 39, używany w czasie II wojny światowej. Dla lubiących aktywny wypoczynek, park Heiloo to idealne miejsce do biegania czy spacerów. Najmłodsi mieszkańcy miasta mają do dyspozycji plac zabaw. 

Komentarze (8)    dodaj »

 • kiki fuffuu

  SUPER ! ! ! wystarczy nie kraść ....

 • GM

  Uważam, że wymiana ławek nie była pierwszą potrzebą piaśnickiego parku zwłaszcza, że stare były w zupełnie dobrym stanie. Co innego montaż dodatkowych ławek to tak, przy czym jeżeli nie zadba się o to co najważniejsze w parku czyli o drzewostan, to za parę lat będzie to teren co najwyżej zarośnięty trawą i krzakami. Przy okazji ostatnich wichur wiekowe już drzewa łamały się na potęgę co najlepiej świadczy o ich stanie, a nowych sadzi się jak na lekarstwo i następnie można odnieść wrażenie zapomina się o nich nie pielęgnując właściwie.

 • skwer psiego kloca

  Wiosna idzie a Miejskie Partacze Urzędującego Kłamczucha nadal nie potrafią dokończyć ul.Nowej , ile to już po terminie? Ale ławki w parku wielkie halo. Beznadziejny prezydent i jego kolesie!

 • Miętus

  Gdyby na nowej mieszkał beger skończone roboty byłyby w listopadzie

 • Mieszkaniec

  Tak ,ławki super . Natomiast plac zabaw pozostawia wiele do życzenia ... Kiedyś był to jeden z lepszych placów .o niego też trzeba trochę zadbać ...

 • Dziambel

  Piśnicki park był kiedyś o wiele ładniejszy. Ozdabiały go różnego rodzaju krzaczki. Latem można było w spokoju poleżeć na kocu. Teraz jest goło i widać wszystko od jednego końca do drugiego. Jedynym pięknem są liście na drzewach latem. Poza tym koca nie można położyć ponieważ wszędzie leżą psie kupy, po których ich właściciele nie sprzątają. Idąc nawet na spacer trzeba uważać żeby w nie nie wdepnąć.

 • Ludek

  A kiedyś właściciele piesków, sprzątali po pupilach?!

 • Dziambel

  Kiedyś były krzaki i psy nie miały takiego wybiegu jak dziś. Teraz biegają wszędzie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również