Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Miasto wygospodarowało blisko 200 tys. złotych na doraźne remonty dróg

 • Dodano: 2019-05-31 12:45

Miasto Świętochłowice wygospodarowało blisko 200 tys. złotych na doraźne remonty dróg. Także Tramwaje Śląskie przystąpiły do remontu torowiska wzdłuż ulicy Bytomskiej w Centrum.

Od kilku tygodni miasto ze względu na trudną sytuację finansową nie posiadało środków na doraźne remonty dróg. Ostatnie remonty miały miejsce pod koniec kwietnia br. Zawirowania związane z przyjęciem programu naprawczego spowodowały, że dopiero po miesiącu udało się ponownie rozpocząć remonty.

Wygospodarowanych zostało blisko 200 000 złotych, które będą przeznaczone na doraźne remonty dróg gminnych w Świętochłowicach. Takie prace rozpoczęły się od środy, 29 maja br. W pierwszej kolejności drogowców będzie można spotkać na ulicach:

 • Bytomskiej,
 • Metalowców,
 • Bukowej
 • oraz Drogowej Trasie Średnicowej.

Równocześnie Tramwaje Śląskie na wniosek miasta rozpoczęły remonty wzdłuż torowiska na ulicy Bytomskiej. Zakres i harmonogram tych prac miasto opublikuje w najbliższym czasie.

Urząd Miejski w Świętochłowicach będzie starał się wygospodarować dodatkowe środki na dalsze remonty dróg w mieście - mówi Katarzyna Tomczyk, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Świętochłowice.

Zobacz także

Komentarze (56)    dodaj komentarz »

 • ArturM

  No, po taniości te drogi wyremontowali. Cała trasa na Bytom obstawiona ograniczeniami do 40km/h ze znakami ostrzegawczymi o nierówności poprzecznej. Najtańszy remont świata w formacie [...]ochron. Tak by nie płacić odszkodowań w razie urwania zawieszenia w samochodzie.

 • voytyek8l

  Czy to prawda, że w prezeską MPGL już nie jest "Lady off exmision" a Tomasz L. Lady poszła na kierownika ADM 3 za żelowanego DA, żelowany na dyrektora technicznego ??? Bareja się chichra w grobie. Czy to prawda że sesję Rady Miejskiej na wieczór poniedziałkowy zwołuje ZN zwany czasowo przewodniczącym Rady z zawodu związkowiec a z wykształcenia radny na „uniżoną prośbę”: DB ?

 • Dolas

  Dla mieszkańców lepiej jakby miasto przestało istnieć. Taka wegetacja nikomu nic dobrego nie przyniesie. Niestety władza nie puści posad.

 • Robertt

  Może pierwsze koszenie trawy i przycinka krzewów?? Masakra jakaś. Pozamiatać też chodniki w parku Heiloo z pozimowego piachu należałoby...

 • voytek81

  W czynie społecznym panie kostempski, karcz, radni stowarzyszenia "razem.." jest okazja do pokazania się ..., winy doprowadzenia Miasta do bankructwa to nie odkupi, ale zawsze wizerunkowo będzie lepiej wygladać niz pisanie hejtu na forum ..., a więc miotły i fruuu

 • Robertt

  Zwrócenie uwagi na problem to dla Ciebie hejt? Ty to jakiś paranoik jesteś

 • voytek81

  Poczytaj inne wypowiedzi na forum - hejtem nie nazwałem konkretnie wypowiedzi od Robertt, ale całokształt odnoszenia się do osób którzy krytykują wszystko co się dzieje, a zachwalają to co bylo, przyznaje się moja wypowiedź była niepełna i mogąca wprowadzić w blad, dlatego teraz odpisuje ...

 • Szpicbródka

  Konstanty! wszędzie ciebie pełno,albo Grzesiu? jak wolisz?

 • ze Wspólnpty

  Wygospodarowali 200 tys. w tym jest dług gminy ok 25 tyś jaki gmina nie płaci od początku roku mojej wspólnocie mieszkaniowej a doi ją na maxa. To jest nowy dług aktualnej władzy, który zapłaci i to niebawem.

 • voytek81

  podaj źródlo informacji/ link itp - czy to fejk njus?

 • ze Wspolnoty

  To nie "fejk njus. Szczegóły uzyskasz w księgowości Wspólnot Mieszkaniowych w MPGLu - ul. Tunelowa 2 parter. Wiesz, właścicielem mieszkań niewyodrębnionych we Wspólnotach jest Gmina, i to właściciel nie jakiś umowobiorca wpisany do księgi wieczystej - MPGL, zgodnie z ustawą oWL. Gmina jak i właściciele mieszkań wyodrębnionych (wykupionych) mają obowiązek wnosić zaliczki na koszty zarządzania częścią wspólną a Gmina tego nie robi w mojej wspólnocie, a wiem że i wielu innych. O funduszu remontowym nie wspomnę bo to inna sprawa. To wyżej w moim poście dotyczy tylko "zaliczek" w tym eksploatacja. bieżące naprawy i konserwacje, ubezpieczenia, przeglądy wymagane prawem, woda, ogrzewanie itp.

 • Tiruriru

  Zgłosić do prokuratury,może co poniektórym paniusiom uśmieszki znikną z twarzy! Prokurator znajdzie tam o wiele więcej ciekawych spraw nie tylko zaległości w płaceniu składek! Np. pobieranie opłat za nie wykonane usługi itd. Pora zacząć robić porządki z rozbrykanym towarzystwem i rodzinnymi interesami za nasze pieniądze.

 • voytek81

  dla przypomnienia sukcesów kostemskiego, karcza i stowarzyszenia "razem.." Dane z 2015 r. Dochód własny budżetu w przeliczeniu na 1 mieszkańca wynosił 3 533,03 natomiast wydatki budżetu w przeliczeniu na 1 mieszkańca wynosiły 3 699,28dane z 2017 r. Dochód własny budżetu w przeliczeniu na 1 mieszkańca wynosił 2 033natomiast wydatki budżetu w przeliczeniu na 1 mieszkańca wynosiły 4 527wszystkie dane z źródło stat.gov.pl" środki unijne w przeliczeniu na 1 mieszkańca w 2017 r - 59 PLN ... tak dla przypomnienia, jakby ktoś myślał że ostatnie 8 lat to był sukces poprzednich władz Naszego Miasta ... ps jakbym się mylił mile widziane dane które … no właśnie co pokażą?

 • Fake

  Jaki remont!?To tylko LATANIE dziur

 • Ernest

  To mamy być wdzięczni jeszcze za ten syf w mieście? Dziury mają być latane i to żaden sukces tylko psi obowiązek władz

 • voytek81

  obowiązkiem władz jest dbanie i rozwój Miasta - a mamy bankructwo ... kto za stan "dziur" w budżecie jest odpowiedzialny? luksusowe życie na koszt mieszkańców, niezapłacone FV, rozpier... stadion ..., kostempski, karcz i stowarzyszenie "razem..." ponieśli jakieś konsekwencje? w końcu ich psim obowiązkiem było ... ale według "specjalistów" na forum Miasto przecież kwitło przez ostatnie lata ...

 • Sw-ce

  Chłop stara się jak może żebyśmy nie wylądowali pod chorzówem albo ruda Śląska a kostempski tylko kredytów i długów narobił. Wieszacie się na obecnym prezydencie, a błędy poprzednika zastanówcie się zanim coś głupio napiszecie

 • Robo

  Niech się poda do dymisji, przynajmniej resztą honoru uratuje

 • Oles

  Popieram

 • Kuku

  Ty chyba na głowę upadłeś. Żaden nam tyle wstydu nie narobił jak on...

123

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.