Wiadomości z Świętochłowic

Międzyszkolny konkurs rozstrzygnięty!

  • Dodano: 2022-05-04 10:15

W piątek 29 kwietnia odbyło się podsumowanie międzyszkolnego konkursu na najładniejszy karmnik, organizowanego przez Szkołę Podstawową Specjalną nr 10 w Świętochłowicach. Uczestnicy konkursu wzięli również udział w warsztatach ekologicznych. 

- Chyba nie spodziewaliśmy się tak pięknych domków dla ptaków. Każdy był inny, każdy wyjątkowy, a przede wszystkim praktyczny. Z pewnością będą zarówno ozdobą, jak i oazą dla ptaków w naszym szkolnym ogrodzie – tak podsumowały konkurs organizatorki, Pani Małgorzata Domagała i Agnieszka Duda. 

Wyniki międzyszkolnego konkursu

Pierwsze miejsce w  kategorii zespołowej zdobyły: Szkoła Podstawowa Specjalna nr  33 z Chorzowa oraz Szkoła Podstawowa Specjalna nr 10 ze Świętochłowic. W kategorii indywidualnej, najwyższą lokatę zdobyła Milena Taubic z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego ze Świętochłowic. Pozostali laureaci to uczniowie SPS-10.

Podczas warsztatów, uczniowie wykonali ekologiczne doniczki, wykorzystując plastikowe kubeczki oraz samodzielnie posadzili cebulki, które będą teraz pielęgnować w  swoich domach. Młodsi uczniowie wzięli udział w „turnieju segregacji”, wykazując się wiedzą o segregowaniu śmieci. Za podjęcie wysiłku, wszyscy otrzymali medale.
 

Komentarze (1)    dodaj »

  • Rodzic

    Karmniki piekne idea piękna teraz mróz od 2 tygodni a ptaki głodują pusto

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również