Wiadomości z Świętochłowic

Międzyszkolny konkurs rozstrzygnięty!

  • Dodano: 2022-05-04 10:15

W piątek 29 kwietnia odbyło się podsumowanie międzyszkolnego konkursu na najładniejszy karmnik, organizowanego przez Szkołę Podstawową Specjalną nr 10 w Świętochłowicach. Uczestnicy konkursu wzięli również udział w warsztatach ekologicznych. 

- Chyba nie spodziewaliśmy się tak pięknych domków dla ptaków. Każdy był inny, każdy wyjątkowy, a przede wszystkim praktyczny. Z pewnością będą zarówno ozdobą, jak i oazą dla ptaków w naszym szkolnym ogrodzie – tak podsumowały konkurs organizatorki, Pani Małgorzata Domagała i Agnieszka Duda. 

Wyniki międzyszkolnego konkursu

Pierwsze miejsce w  kategorii zespołowej zdobyły: Szkoła Podstawowa Specjalna nr  33 z Chorzowa oraz Szkoła Podstawowa Specjalna nr 10 ze Świętochłowic. W kategorii indywidualnej, najwyższą lokatę zdobyła Milena Taubic z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego ze Świętochłowic. Pozostali laureaci to uczniowie SPS-10.

Podczas warsztatów, uczniowie wykonali ekologiczne doniczki, wykorzystując plastikowe kubeczki oraz samodzielnie posadzili cebulki, które będą teraz pielęgnować w  swoich domach. Młodsi uczniowie wzięli udział w „turnieju segregacji”, wykazując się wiedzą o segregowaniu śmieci. Za podjęcie wysiłku, wszyscy otrzymali medale.
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.