Wiadomości z Świętochłowic

Mieszkańcy Świętochłowic świętowali Złote i Diamentowe Gody

  • Dodano: 2023-11-10 12:45

Kilkanaście małżeństw świętowało ostatnio "Złote i Diamentowe Gody" - czyli kolejno 50 i 60-lecie pożycia małżeńskiego. Pary ze Świętochłowic wzięły udział w uroczystości organizowanej przez Urząd Miasta. Z tej okazji każdy z szanownych jubilatów otrzymał medal przyznawany przez prezydenta RP, oraz drobne upominki.

Złote i Diamentowe Gody w Świętochłowicach

Złote i Diamentowe Gody to niezwykłe rocznice, tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli w jednym związku 50 i 60 lat. Właśnie ta piękna okazja była powodem uroczystości, jaka odbyła się 8 listopada w wyremontowanym budynku dyrekcji OSIR Skałka. Życzenia do jubilatów skierował prezydent Daniel Beger.

- Z niebywałą radością i wzruszeniem wręczyłem dziś medale i upominki oraz wysłuchałem historii małżeństw celebrujących w tym roku złote i diamentowe gody. Czyż istnieje większy dowód miłości, przyjaźni i szacunku niż 50 lub 60 wspólnie przeżytych lat? Wielkie gratulacje i podziw, tym bardziej że małżonkowie mimo upływu czasu wciąż patrzą na siebie z niesamowitą iskrą w oku. Z możliwości wspólnego świętowania tak ważnych chwil cieszę się, tym bardziej że miałem przyjemność zaprosić dostojnych jubilatów do wyremontowanego budynku dyrekcji OSIR Skałka, a nowa lokalizacja spotkań bardzo przypadła im do gustu - mówił prezydent Świętochłowic, Daniel Beger.

Pary, które obchodziły 50 i 60-lecie swojego pożycia małżeńskiego, mogą być przykładem dla wielu. Swoim życiem dają świadectwo miłości, która przetrwa wszystko. Jubilatom pozostaje życzyć wielu sił i dalszego pielęgnowania więzi, która ich łączy.

Komentarze (2)    dodaj »

  • miki

    Teraz Beger chwali się budynkiem dyrekcji OSiR-u tylko niech się też pochwali jakie było opóźnienie w jego wyremontowaniu.

  • Alfred

    A nazwiska tych wspaniałych jubilatów? Nie wierzę, że nie chcieli ich podawać. To znów to idiotycznie pojmowane RODO. To super głupie!!!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również