Wiadomości z Świętochłowic

Młodzi świętochłowiczanie na trasie "Korfantego"!

  • Dodano: 2023-04-25 06:00, aktualizacja: 2023-04-25 08:05

W niedzielne przedpołudnie ulicami Katowic przebiegło prawie tysiąc biegaczy, uczestniczących w Festiwalu Biegowym im. Korfantego. Nad ich bezpieczeństwem czuwali wolontariusze ze świętochłowickiej Szkoły Podstawowej nr 2, którzy zabezpieczali pierwsze kilometry trasy.

Zadanie było wymagające, trasa przebiegała przez zatłoczone centrum Katowic i osiedle Paderewskiego, nie brakowało więc pieszych, rowerzystów i kierowców. Młodzi ludzie jak zwykle spisali się na medal, udzielając informacji i dbając o bezpieczeństwo biegnących.

W trudnych przypadkach mieliśmy wsparcie policji, także wszystko odbyło się profesjonalnie i bezpiecznie – podkreśla ósmoklasistka Tosia Molata.

A do tego trafiła nam się piękna pogoda, atmosfera na trasie była świetna i mogliśmy dopingować biegaczy – mówi Nadia Mol, dla której był to pierwszy wolontariat.

Każdy z młodych ludzi otrzymał za swoją pracę pamiątkową koszulkę i certyfikat, potwierdzający udział w wolontariacie.

Komentarze (2)    dodaj »

  • hmmm tak ino

    Dzieciaki uczyły się też o tym, że dziś wszyscy w Warszawie mówią o wielkości Korfantego, ale nikt nie mówi, że najwięcej Korfanty wycierpiał się właśnie ze strony Polaków?

  • autochtōn

    Korfanty - sługus Warszawy, mający na rękach ludzką krew, pospołu z Grażyńskim - wielkim wrogiem Ślązaków.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również