Wiadomości z Świętochłowic

Młodzi świętochłowiczanie odwiedzili Planetarium Śląskie

  • Dodano: 2023-09-29 12:15

Siódmoklasiści ze świętochłowickiej Szkoły Podstawowej nr 2 odwiedzili Planetarium Śląskie. Podczas wizyty czekały na nich praktyczne warsztaty w stacji meteorologicznej.

Uczniowie ze Świętochłowic odwiedzili Planetarium

Uczniowie samodzielnie dokonywali pomiarów składników pogody, używając przyrządów meteorologicznych. Dodatkową atrakcją było spotkanie z panem Damianem Dąbrowskim, znanym z internetowych prognoz pogody. Po warsztatach na młodych ludzi czekało oprowadzanie po ekspozycji Astronomia. Tam uczniowie zgłębiali zagadki Wszechświata, poznawali sposoby jego badania. Nie zabrakło praktycznych obserwacji rzeczy na co dzień niedostrzegalnych dla ludzkiego oka oraz projekcji 3D, która umożliwiła prawdziwy spacer w gwiazdach! Uczestnicy oprowadzania mogli także obejrzeć historyczny projektor Zeissa, wyświetlający gwiazdy w Planetarium przez 63 lata.

Wizyta w Planetarium była niezwykle interesująca, najbardziej podobał nam się seans 3D, gdzie prawie mogliśmy dotknąć gwiazd i planet – opowiadali Laura Kosno i Szymon Michalczuk. Z pewnością nie była to ostatnia wizyta młodych świętochłowiczan w naszym Planetarium!

Młodzi świętochłowiczanie odwiedzili Planetarium Śląskie / fot. SP nr 2

Komentarze (3)    dodaj »

  • jorg

    co ty bieresz że piszesz takie gupoty?

  • 800+

    Niech zobaczą jak wygląda cywilizacja....nie zawsze najważniejszy jest krupniok i tanie piwo jak uczy mama i tata że Świonów

  • gość

    ty lepiej uważaj, po będziesz zakupy robił w kauflandzie albo innym aldiku w chorzowie to o tobie będzie reportaż na swiony pl ! i to ze zdjęciami!!!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również