Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Można zagrać w bule i poćwiczyć na siłowni

 • Dodano: 2017-11-10 14:00

W Piaśnikach, tuż obok SP nr 1, otwarto miejsce aktywnego wypoczynku i rekreacji. To zadanie wyłonione w ramach tegorocznego Budżetu Obywatelskiego.

Wnioskodawcą tego zadania był radny Jerzy Wawrzyczek. Obok boiska Szkoły Podstawowej nr 1 im. Miłośników Ziemi Śląskiej pojawiły się urządzenia do street workout przeznaczone dla dzieci i młodzieży w wieku od 3 do 12 lat. Miłośnicy ćwiczeń na świeżym powietrzu mogą już korzystać z twistera, narciarza, wioślarza czy wahadła. To nie wszystko, pojawiła się też nawierzchnia do gry w bule, ogromna, wykostkowana plansza do gry w szachy, stół do ping-ponga, ławki oraz nowe kosze na śmieci.

Testowałem już niektóre urządzenia, jestem bardzo zadowolony. Myślę, że na wiosnę, jak pojawi się trawa, to miejsce będzie jeszcze przyjemniejsze. Myślimy też o oświetleniu, aby umożliwić korzystanie z urządzeń także w godzinach wieczornych. Cieszę się, że Piaśniki tak odżyły ostatnio - mówił radny Jerzy Wawrzyczek dodając, że myśli już o przyszłorocznym budżecie obywatelskim.

W Piaśnikach przy SP nr 1 jest już boisko z prawdziwego zdarzenia i miasteczko drogowe.  Co jeszcze brakuje tej części dzielnicy? Radny Wawrzyczek zdradził, że jego kolejna propozycja w ramach BO będzie najprawdopodobniej dotyczyć nowej zatoczki w ciągu ulicy Powstańców Śląskich np. na wysokości nowootwartej strefy rekreacji. Byłaby dedykowana m.in. autobusom wycieczkowym. Z kolei dyrektor SP nr 1, Bogumiła Jendrzejewska, zauważa, że przy placówce brakuje parkingu, co jest szczególnie dotkliwe w dni, kiedy odbywają się zebrania rodziców.

Codziennie nowe konkursy z nagrodami Graj

Z atrakcji piaśnickiej strefy rekreacji można korzystać codziennie od godz. 8.00 do 19.00. Administratorem terenu jest SP nr 1.

Przypominamy pozostałe zwycięskie zadania w ramach tegorocznego budżetu obywatelskiego:

Pokaż na mapie

Galeria zdjęć

następne zdjęcia »

Zobacz także

Komentarze (4)    dodaj komentarz »

 • Jerzy

  "Kelner" musiał się nieźle spocić

 • Żal

  BOULE!!! A ściślej La Boule!!!Dziennikarzyny po socjologii czy innej historii: -DDD

 • asdf

  https://pl.wikipedia.org/wiki/P%C3%A9tanquepacz swojego nosa

 • miki

  Zabierzcie ta postać z pierwszego planu

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.