Wiadomości z Świętochłowic

Mundurowi promują bezpieczne kąpiele podczas kontroli akwenów

  • Dodano: 2020-08-28 06:45, aktualizacja: 2020-08-28 05:01

Świętochłowiccy mundurowi, pomimo tego, że wakacje powoli zbliżają się ku końcowi, nie zapominają o kontroli akwenów wodnych na terenie miasta. W ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą” prowadzą działania o nazwie „Bilet na basen... zamiast mandatu”. W trakcie kontroli stróże prawa pouczają, gdzie kąpiele są dozwolone. Celem akcji jest promowanie bezpiecznych kąpielisk oraz podnoszenie świadomości mieszkańców i przyjezdnych o konsekwencjach i zagrożeniach wynikających z kąpieli w miejscach niedozwolonych.

Do końca wakacji pozostało jeszcze kilka dni

Prognoza pogody wskazuje, że w ostatni wakacyjny weekend czeka nas słoneczna aura. Każdy będzie chciał się schłodzić. Dlatego świętochłowiccy mundurowi nie tracą czujności i systematycznie patrolują okolice zbiorników wodnych zlokalizowanych na terenie miasta. Podczas służby sprawdzają bezpieczeństwo wypoczywających w rejonie akwenów wodnych. Jednocześnie prowadzą działania o nazwie „Bilet na basen... zamiast mandatu” w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą”. Akcja ma na celu promowanie bezpiecznych kąpielisk oraz podnoszenie świadomości mieszkańców i przyjezdnych o konsekwencjach i zagrożeniach wynikających z kąpieli w miejscach niedozwolonych. Osoby ''złapane'' na kąpieli w miejscach, gdzie obowiązuje zakaz, zamiast mandatu otrzymują od policyjnej profilaktyk bilet na basen. Tak jak w ubiegłych roku policjanci przekazują także profilaktycznie bezpłatne bilety osobą przebywającym i odpoczywającym w okolicy akwenów. Wszystko po to, aby przestrzec ich samych przed kąpielą w miejscu, gdzie jest ona niebezpieczna oraz aby zachęcić ich do promowania szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

Policjanci zapowiadają kolejne kontrole miejskich zbiorników wodnych. Na kąpiących się, którzy będą ignorować ostrzeżenia stróżów prawa oraz zakaz kąpieli, czekać będą wysokie grzywny.

Przypominamy, że wszystkie tzw. „dzikie kąpieliska” na terenie naszego miasta nie są przeznaczone do kąpieli.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.