Wiadomości z Świętochłowic

Mundurowi przechwycili kolejne narkotyki. Zatrzymano trzech mężczyzn

  • Dodano: 2020-10-02 06:45, aktualizacja: 2020-10-02 06:55

Świętochłowiccy stróże prawa zatrzymali trzech mężczyzn. W miniony czwartek w godzinach wieczornych w ręce mundurowych z Wydziału Kryminalnego wpadł 25 i 27-latek z narkotykami.

We wtorek rano dzielnicowi zatrzymali 22-latka, który usłyszał zarzut udzielania środka odurzającego w postaci amfetaminy. Teraz wszystkim grozi surowa kara. Wkrótce o dalszym losie mężczyzn zadecyduje sąd.

Kryminalni ze świętochłowickiej jednostki prowadzili działania przeciwko przestępczości narkotykowej. Wynikiem ich pracy było zatrzymanie dwóch mieszkańców Świętochłowic. W miniony czwartek w godzinach wieczornych kryminalni weszli do jednego z mieszkań w dzielnicy lipiny. Tam zastali dwóch młodych mężczyzn, 25 i 27-latka. Mężczyźni byli wyraźnie zaskoczeni i zarazem zdenerwowani odwiedzinami stróżów prawa. Już po chwili wyszedł na jaw powód ich zachowania, wszędzie porozrzucane były puste zwitki foli aluminiowej. Następnie na stole mundurowi ujawnili zwitek folii aluminiowej z zawartością substancji proszkowej koloru białego. Dodatkowo w toku przeszukania mieszkania, świętochłowiccy śledczy ujawnili kolejne porcje substancji psychotropowych. Przeprowadzone przez techników kryminalistyki badanie wykazało, że mieszkaniu było aż 360 porcji dilerskich nowej substancji psychotropowej oraz prawie 11 porcji amfetaminy. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie dwaj mieszkańcy Świętochłowic usłyszeli zarzuty posiadania środków zabronionych.

Do zatrzymania przez dzielnicowych trzeciego mężczyzny doszło w miniony wtorek. Zdarzenie miało miejsce w godzinach rannych. Zgromadzony przez kryminalnych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 22-latkowi zarzutów udzielania środka odurzającego. Teraz wszystkim grozi surowa kara. Dwóm pierwszym mężczyznom za posiadanie ww. substancji grozi nawet do 3 lat więzienia. Natomiast mężczyźnie udzielającemu środek odurzający grozi nawet do 10 lat za kratami. Wkrótce o dalszym losie mężczyzn zadecyduje sąd.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.