Wiadomości z Świętochłowic

Na Skałce rozpoczęła się budowa pełnowymiarowego boiska piłkarskiego

 • Dodano: 2022-04-05 10:30

Na Skałce rozpoczęła się budowa pełnowymiarowego boiska piłkarskiego ze sztuczną nawierzchnią. Będzie również wymienione nawierzchnie Orlika oraz boiska z trawy naturalnej, które zostanie też nieco powiększone.

- Na ten moment przyszło długo czekać, ale wreszcie pierwsza łopata, a raczej łyżka koparki została wbita. W poniedziałek - 4 kwietnia ruszyły prace nad budową pełnowymiarowego boiska piłkarskiego o sztucznej nawierzchni. W ramach rozpoczętych prac zostaną również wymienione nawierzchnie boiska Orlik oraz boiska z trawy naturalnej, które dodatkowo zostanie nieco powiększone - czytamy na stronie OSiR Skałka.

Pełnowymiarowe boisko ze sztuczną nawierzchnią powstanie tuż obok tzw. żwiroka na terenie "Skałki". Obiekt zostanie dodatkowo wyposażony w małe boisko trawiaste, trybuny mające pomieścić 299 osób, ledowe oświetlenie i kontenery socjalne. W planach jest także zmiana nawierzchni na Orliku. 

Modernizacja i budowa obiektów infrastruktury OSiRSkałka” obejmie:

 • budowę pełnowymiarowego boiska z trawy sztucznej,
 • przebudowę boiska treningowego z trawy naturalnej,
 • wymianę nawierzchni boiska “Orlik”,
 • budowę budynku zaplecza sanitarno-szatniowego,
 • budowę niezbędnych elementów zagospodarowania i uzbrojenia terenu oraz urządzeń i infrastruktury technicznej,
 • dostawę sprzętu do utrzymania nawierzchni.

Wykonawcą prac będzie firma Serwis-Rozwój Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Katowicach. Koszt robót budowlanych w ramach umowy wynosi 7 441 500,00 zł, a czas na realizację zadania to 8 miesięcy od podpisania umowy.

Inwestycja finansowana będzie ze środków pochodzących z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach programu "Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej – edycja 2021", a także budżetu własnego Gminy Świętochłowice.

- Na dzień dzisiejszy mamy otwartych kilka placów budowy: staw Kalina, ul. Łagiewnicka, ul. Dworcowa, boiska przy II LO z Oddziałami Integracyjnymi im. M. Reja w Świętochłowicach. Od wczoraj dołączyła także Skałka z boiskiem pełnowymiarowym. A w tym roku czeka nas jeszcze przekazanie terenów pod kolejne place budów toru żużlowego, zjazdu z DTŚ na tereny inwestycyjne, ronda Jana Pawła II, ul. Katowickiej (od Żołnierskiej do granicy z Chorzowem). Tylko w tym roku realizujemy niemal 10-letni plan inwestycyjny! Życzę Wam pozytywnego nastawienia w ten ponury dzień, bo pamiętajcie, że po burzy zawsze przychodzi słońce - napisał prezydent Daniel Beger

Google NewsSubskrybuj Swiony.pl z Google News

Komentarze (6)    dodaj »

 • kurde bele

  na taki szajs to sie geld mo, to wszystko pod publika ,skond my to znomy na 22 lipca bydzie fertig

 • ino pytom

  A wiela kosztowołby remont obecnego boiska z naturalnom murawom i trybun?

 • Optymista

  Po burzy przyjdzie słońce jak Prezydent Beger odejdzie ze stanowiska. Wtedy zapanuje radość !

 • podsypka

  A ulicą Nową to się już nie chwaliszA ulicą Nową to się już nie chwalisz? Za co twój kolega dostaje co miesiąc tak wysokie wynagrodzenie? Ile to już czasu jest po terminie? Jak reszta tych inwestycji będzie tak samo wyglądała to powodzenia dziady kalwaryjskie. Może trzeba jeszcze jakieś opłaty podnieść bo zabrakło na asfalt? Tak wyglądają prace wykonywane przez spółki rządzone "fachowcami" z pod klopsztangi.

 • Mieszkaniec

  Po co na co komu? Drogi i chodniki w opłakanym stanie. Kamienice komunalne i prywatne ledwo stoją i straszą. A jeśli chodzi o skałkę i ten stadion co powstaje to jak się to ma do ostatniego nieudolnego remontu ścieżki rowerowej która biegnie wzdłuż chodnika z którego to najwięcej właśnie mieszkańcy korzystają a oni po prostu zalali smołą. Pytam po co komu ten stadion?

 • Bowiem

  Chopie zgadnij:D, myślisz że to przypadek? Haha nie ma przypadku. Te boisko powstaje na czyjeś "życzenie" 8)

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również