Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Nad Zgodą unosił się czarny dym - mieszkanka Rudy Śląskiej opalała kable...

 • Dodano: 2019-10-09 14:45

Wczoraj około południa nad Zgodą widać było czarne kłęby dymu. Zaalarmowani strażnicy miejscy udali się do ich źródła i na miejscu zastali kobietę, która opalała kable.

Kable opalała mieszkanka Rudy Śląskiej

Jak informuje dyżurny Straży Miejskiej w Świętochłowicach osoba przyłapana na gorącym uczynku to mieszkanka Rudy Śląskiej, która w ognisku starała się opalić kable. Prawdopodobnie docelowo chciała sprzedać je w punkcie skupu złomu.

Funkcjonariusze Straży Miejskiej w czasie rutynowego patrolu dostrzegli na terenie dzielnicy Zgoda, czarne kłęby dymu unoszące się na horyzoncie. Po dotarciu na miejsce ujęto osobę, która opalała kable. Sprawca został ukarany za swój czyn - poinformowali na swoim profilu facebookowym świętochłowiccy strażnicy miejscy.

Za spalanie odpadów w miejscu do tego niedozwolonym kobieta została ukarana mandatem karnym na podstawie artykułu 191 Ustawy o odpadach, który brzmi:

Kto, wbrew przepisowi art. 155 miejsce termicznego przekształcania odpadów, termicznie przekształca odpady poza spalarnią odpadów lub współspalarnią odpadów podlega karze aresztu albo grzywny.

Wojciech KocjanWojciech Kocjan
Źródło: foto: Straż Miejska w Świętochłowicach

Zobacz także

Komentarze (12)    dodaj komentarz »

 • Mario

  Jak biedna kobieta opaliła sobie kable to jest afera na całą Polskę a jak mafie sprowadzają śmieci do Polski i palą oficjalnie to niema winnych żenada!!!!!!

 • krist

  z kąd te kable ukradła?

 • jw

  patologia której się nie chce pracować woli kraść i opalac kable niż wziąć się do uczciwej roboty

 • Ziga z Wirku

  Tysiące ton odpadków zwożą do Polski potem dziwnym trafem to się samo podpala i winnych brak a tu takie przestępstwo że aż artykuł powstał.

 • Mieszkanka Zgody

  Często opalają kable ludzie co zbierają je na wysypisku śmieci w Mgpk nic nie mam do nich nie kradną zarabiają na życie takie mamy czasy nie raz widziałam jak szłam z psem opalają na boku zawsze mają wodę dajcie ludziom żyć co mają iść kraść

 • Mieszkaniec Zgody

  Opalanie kabli nie bez powodu jest zabronione. Nie chodzi o możliwość pożaru, tylko o toksyczny dym, który się uwalnia. Pozyskiwanie miedzi ze starych kabli nie jest niczym złym o ile robi się to w poprawny sposób.

 • Puchacz

  Brawo straż trzeba eliminować takie zachowanie..

 • Valuś

  A może lepiej wyeliminować straż. Nadaje się ona do pilnowania dzieciaków które trzymają nogi na ławce w parku albo do pilnowania żeby wlasciciele psów zbierali [...]a po swoich pupilach. Uogólniając. Po co trzymać hordę darmozjadów do niczego niepotrzebnych.

 • Lukasz

  Ty co masz do chorzowa niektórych miejscach jest źle A nie asz Tak jak w swionah

 • tre cool

  Same złodzieje w tym świonach, złodziejstwo mają we krwi. Jak nie z urodzenia, to z zatrudnienia na polska Wirek, nowy Wirek, polska i całe te menty złodzieje z Chorzowa.Kradzierz miedzi z gruby mają we krwi. Taki kmiciol, Dudek, Kowalczyk,gajdzik, stawowy, kuzioła itp itd.

 • Gość

  "Mieszkanka Rudy Śląskiej na terenie Świętochłowic opalała kable" czytanie z zrozumieniem ?!

 • Ania

  Babsko pochodzi z Rudy Śląskiej - gamoniu.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.